İtalya Turizminde 2024 Konsepti

Turizm ülkelerinin gözdesi italya Venedik, artık gurupta olsanız sınırlı sayıda seyahat etmeye hazır olun. Pandemide tüm ülkeler turizmi canlandırmak isterken, şimdilerde sınırlı kota uygulaması projelerine başladılar bile. Grupta sadece25 kişi gün içerisinde ziyaret edebilecek. Hazirana kadar sistem oturmuş olacak

İtalya Turizminde 2024  Konsepti
venedik turist yogunlugundan dolayı aşırı turizmden uzun süredir muzdarip

İtalya Turizminde 2024  Konsepti

Venedik, İtalya, aşırı turizmi önlemek için Haziran ayından itibaren tarihi bölgelere grup gezilerine izin verilen kişi sayısını grup başına 25 kişiyle sınırlayacak.

İtalya'nın Venedik şehri, tarihi merkezine yapılacak grup gezilerinin Haziran 2024'ten itibaren grup başına 25 kişiyle sınırlı olacağını duyurdu. Hoparlörlerin rehberler tarafından kullanılması da "kafa karışıklığına ve kargaşaya neden olabileceği" gerekçesiyle yasaklanacak.

Şehirde, tarihi merkeze günübirlik girenlerden bu yılın nisan ayından temmuz ortasına kadar toplam 29 hafta sonu için kişi başına günlük 5 avro (yaklaşık 785 yen) giriş ücreti alınacağı bir deneme sürüşü başladı. açıklığa kavuşturuldu. Amaç, çok sayıda turisti kısıtlarken gecelemeyi teşvik ederek Bertia sakinlerinin yaşam kalitesini artırmaktır.

Şehir, özellikle pandemiden sonra seyahat talebinin toparlanmasıyla birlikte daha da kötüleşen bir sorun olan aşırı turizmden uzun süredir muzdarip.

Geçen yıl Venedik, kentin günübirlik gelenlerden giriş ücreti alma çabaları sayesinde “nesli tükenmekte olan yerler” listesine girmekten kurtulmuştu. Ancak İtalyan hükümetinin Aralık 2024'e kadar bir kez daha Dünya Mirası Komitesi'ne ayrıntılı bir iyileştirme planı sunması gerekecek.