ABD, Almanya'ya Seyahat Etmemeleri Konusunda Uyardı

ABD Dışişleri Bakanlığı pazartesi günü yayınlanan seyahat tavsiyesinde, korona durumu nedeniyle Almanya'ya seyahat etmeme konusunda acilen uyardı. Not 4. seviyeye sahiptir ve "çok yüksek düzeyde Covid-19" anlamına gelir. Danimarka'ya seyahat etmeye karşı uyarılar da var. Washington'daki Dışişleri Bakanlığı, ABD vatandaşlarını çok sayıda korona enfeksiyonu nedeniyle Almanya'ya seyahatleri konusunda hassasiyetlerinin önemine değindi

ABD, Almanya'ya Seyahat Etmemeleri Konusunda Uyardı
Almanya daki yolcular için sağlık riskleri hakkındaki bilgilerini 4. seviyeye yükseltti

"Covid-19 nedeniyle Almanya'ya seyahat etmeyin" diyor. Almanya ile ilgili yeni duyuru, ABD sağlık koruma ajansı CDC'nin bir değerlendirmesine dayanmaktadır. CDC, Almanya'daki yolcular için sağlık riskleri hakkındaki bilgilerini 4. seviyeye yükseltti.

Bu, acil bir uyarıya eşit olan en yüksek seviyedir. Dışişleri Bakanlığı, 4. seviyenin "ülkede çok yüksek bir Covid-19 seviyesini" gösterdiğini söyledi.

Ayrıca Danimarka'ya seyahat etmeye karşı uyarı Danimarka Dışişleri Bakanlığı, "Covid-19'un çok yüksek olması nedeniyle" benzer bir seyahat uyarısı yayınladı.

Buna karşılık Almanya, ABD'yi yalnızca Kasım ayı ortasında Corona yüksek riskli bölgeler listesinden çıkardı.

Amerika Birleşik Devletleri'nden dönen yolcular için karantina düzenlemelerini ortadan kaldırdı. Kasım ayının başlarında, bir buçuk yıllık kapsamlı giriş yasaklarının ardından ABD sınırlarını aşılı yabancı uyruklulara açtı.

ABD, Almanya için seyahat uyarısını ısrarla en en üst seviyeye çıkardı.