Aeroflot pilotları aşı olmayı Kabul Etmediği için işten Çıkartıldı

Aeroflot dünyanın en çok pilot istihdam yapan, havayolu işletmecilerinden biridir. Çalışan 2.300 pilot sayısı mevcut. Aeroflot pilotları aşı olmayı reddettiği için 6 Ağustos'ta işten çıkarılmaya başlandı ve 30 Ağustos'ta emir verilerek işten uzaklaştırıldı.

Aeroflot pilotları aşı olmayı Kabul Etmediği için işten Çıkartıldı
Sendika diğer departmanların aşısız çalışanlarının çalışmaya devam etmesine de ayrımcılık dedi

Aynı zamanda, Sheremetyevo Uçak Sendikası Başkanı Igor Delduzhov, Aeroflot genel müdürüne yazdığı bir mektupta, çalışanların% 84'ünün daha önce açıklayıcı iş aldığını ve Rospotrebnadzor'un talimatı üzerine personel için aşılandığını kaydetti.

Sendika, diğer departmanların aşısız çalışanlarının çalışmaya devam etmesine de ayrımcılık dedi. Yaptığı yorumlarında RBC, o toplamda Aeroflot 2.300 pilotları istihdam hatırlattı.

“Hiçbir Rus havayolunda işten çıkarma ile ilgili böyle bir durum yok. İşçilere uygulanan tedbirler aşırı toplumsal gerginliğe neden oluyor ve onları işten çıkarmaya itiyor” denildi.

Delduzhov, yaklaşık on pilotun şikayette bulunduğunu vurguladı. 16 Ağustos'ta işten çıkarılmaya başlandı ve 30 Ağustos'ta emir verildi.

Sendika başkanı, “Yani, aslında insanlar çalışma hakkından yoksun bırakıldı” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin daha önce, tıbbi diskalifiye varlığında ateş etmenin ve koronavirüse karşı aşılamanın yasa dışı olduğunu söylemişti. Sonuç halk sağlığına lider olacak kişilerin aşılanmaması, ciddi sorunlarla baş başa bırakılmayacağı açıklandı.