Dubai'nin canlı eğlenceyi durdurma kararı turizm için start risklerini vurguluyor

Dubai'nin COVID-19'un yayılmasını engellemek için tüm eğlence etkinliklerini iptal etme kararı Dubai'nin konukseverlik ve turizm sektörüne duyulan güveni sarsacak.

Dubai'nin canlı eğlenceyi durdurma kararı turizm için start risklerini vurguluyor
Dubai nin canlı eğlenceyi durdurma kararı turizm için start risklerini vurguluyor

Küresel ekonominin petrol fiyatlarındaki belirsizlikler ve COVID-19'dankaynaklanan hızla gelişen riskler karşısında kırılgan kalmasıyla, seyahat ve yiyecek ve içecek (F&B) gibi sektörlerdeki tüketici harcamalarının 2021'in başlarında azaltılması beklenmektedir.

Kısıtlamalar COVID-19tarafından sunulan risklere karşı korumak için büyük bir küresel turizm hedef hükümet tarafından önemli bir çaba vardır. Söz konusu tedbirler, yeni yılda tüketici güvenini yeniden inşa etmeye çalışan otel ve F&B operatörlerinin karşılaşabilecekleri zorlu zorlukları da yinelsin.

Öte yandan, BAE'nin bugüne kadar iki milyondan fazla DOZ COVID-19 aşısının uygulandığı kitlesel aşılama kampanyası, ülkedeki ekonomik iyileşmeye yardımcı olacaktır.

Dubai'nin turizm sektörü geçen yılın sonunda yükselişe geçti. ABD merkezli STR, Aralık 2020'de şehirdeki otellerdeki doluluk oranının %71'e ulaştığını ve ortalama günlük fiyatlar (ADR) ve mevcut oda başına gelir (revpar) sırasıyla AED609 (165,80 dolar) ve AED432'ye ulaştığını açıkladı. Mutlak ADR ve revpar, Ocak 2020'den bu yana Dubai'deki en yüksek seviyedeyken, doluluk Oranı Şubat ayından bu yana en yüksek seviyedeydi.