Dünya’da Şehir İçi Bisiklet Turlarına Rezervasyon Yapmak

Yeni rapor, bisikletler için Dünyanın en uygun fiyatlarında Türkiye’den İzmir ve Bursa’da destinasyonlarını ortaya koyuyor. Kopenhag, Tallinn ve Amsterdam, dünyanın en bisiklet dostu şehirleri olarak açıklandı.

Dünya’da Şehir İçi Bisiklet Turlarına Rezervasyon Yapmak
İki tekerlek üzerinde yeni bir şehrin manzaralarını ve seslerini keşfetmek isteyenler için yepyeni bir döngü

Geleneksel bir bisiklet kiralamak için en uygun fiyatlı yerler, İsviçre'nin Zürih şehri ve ziyaretçilerin hiçbir şey harcamadan turistik yerleri keşfedebilecekleri Cluj-Napoca în România'dır. Araştırma, şehir turu rezervasyonu yapmak için en bisikletçi dostu yerleri ortaya koyuyor

Lahey (Hollanda), Madison (ABD) ve Avustralya'nın Brisbane kentindeki turistler en ucuz e-bisiklet kiralama maliyetlerinden yararlanabilir

Lüksemburg şehri ve Tayland'daki Chiang Mai, 10.000 başına en yüksek bisiklet tamir atölyesi oranı söz konusu olduğunda başı çekiyor; Singapur, İsviçre ve Norveç en güvenli ülkeler olarak ortaya çıkarken, karayolu trafik kazalarında yıllık en az ölüm vakası yaşandı.

İki tekerlek üzerinde yeni bir şehrin manzaralarını ve seslerini keşfetmek isteyenler için yepyeni  Döngü Şehirleri Raporu money.co.uk'deki kişisel finans uzmanlarından, ekonomik, güvenli ve konforlu bir 'bisikletle seyahat' macerası için dünyanın dört bir yanındaki şehirleri belirlemeyi amaçlıyor.

Bisiklet ve e-bisiklet kiralama maliyetleri, bisiklet yasaları, ikamet eden kişi başına haritalanan bisiklet yolu sayısı, kirlilik seviyeleri ve ortalama yıllık sıcaklık/ yağış seviyeleri gibi 40 küresel şehirde bisikletle ilgili unsurların bir kesiti araştırıldıktan sonra bir sıralama puanı verildi. olası bir 280 dışında her yere.

Bisiklet için en uygun şehirler olarak ortaya çıkan 10 şehir şu şekilde ortaya çıktı:

           

Şehir                            Toplam Puan /28

1          Kopenhag, Danimarka           216

2          Tallinn, Estonya                      210

3          Amsterdam, Hollanda                        209

4          Helsinki, Finlandiya                201

5          Tel Aviv, İsrail                         192

6          Oslo, Norveç                           185     

7          Adelaide, Avustralya              185

8          Perth, Avustralya                    183

9          Kanberra, Avustralya              177

10        Valensiya, İspanya                  173

Kaynak: money.co.uk

 

Araştırmacılar, her şehirde 24 saat boyunca bisiklet ve e-bisiklet kiralamanın ortalama maliyetinin yanı sıra, turistlerin güvenli ve keyifli bir şehir bisikleti deneyimi yaşamalarına katkıda bulunacak diğer unsurları da hesaba kattı.

Kişi başına en fazla KM haritalanmış bisiklet yoluna sahip şehirler Timisoara (0,89km), Cenevre (0,86km) ve Tallinn (0,86km).

Analiz edilen yerlerden, Tayland'daki Chiang Mai ve İsrail'deki Hayfa, en yüksek kirlilik düzeyine sahip iki şehir olarak ortaya çıktı ve her iki şehir de turistlerin artmasından ve mümkün olduğunca bisikletle seyahat eden sakinlerden büyük ölçüde faydalandı. Ölçeğin diğer ucunda, bisiklet kiralamak için en uygun şehirlerden biri olan Finlandiya'nın başkenti Helsinki, kirlilik seviyesinin en düşük olduğu şehir olarak ortaya çıktı.

Yıl boyunca her bir şehrin ortalama sıcaklıkları alınarak, en konforlu sürüş sıcaklığını sağlayacak lokasyonlara göre sezon başına en çok ziyaret edilen 10 şehir de belirlendi.

Slovenya'nın başkenti Llublijana, Sonbahar ve İlkbahar aylarında en rahat ortalama sıcaklıklara sahip olarak ortaya çıkarken, Kıbrıs'taki Limasol bisiklet turistleri için ideal Kış koşullarını yaratıyor. Son olarak, aşırı ısınmadan kaçınmak isteyen bisikletçilere, sıcaklıkların ortalama 17.7°C'yi bulan yaz aylarında Litvanya'nın Vilnius kentine gitmeleri tavsiye ediliyor.

Rapor için araştırılan destinasyonlar arasında, incelenen tüm kriterlere göre bisikletçiler için en az konaklama imkanı sunan 10 şehir şunlar oldu:   

Şehir               Toplam puan / 280

1          Ljubljana, Slovenya     116

2          Barselona, ​​İspanya     118

3          Madrid, İspanya          126

4          Lizbon, Portekiz          128

5          Bursa Türkiye             130

6          Cluj-Napoca, Roman.  131

7          Hayfa, İsrail                134

8          Sidney, Avustralya      136

9          İzmir, Türkiye             137

10        Chiang Mai, Tayland   141

 

Kaynak: money.co.uk

 

Money.co.uk'de kişisel finans uzmanı olan Salman Haqqi , iki tekerlek perspektifinden gezip görmek isteyen tüm gezginlere rehberlik ediyor:

“ İster diğer ulaşım araçlarından ziyade iki tekerlek üzerinde kendini daha rahat hisseden deneyimli bir bisikletçi olun, ister en son ne zaman bisiklete bindiğinizi hatırlamakta zorlanıyor olun, bisiklet planlarınızın bu kadar uygun fiyatlı olmasını nasıl sağlayacağınızı araştırmaya değer. , seyahatinizden önce mümkün olduğunca güvenli ve anlaşılır:

“Öncelikle, bisiklet kiralamak seyahat planınızın kesin bir parçasıysa, doğru türde seyahat sigortası satın aldığınızdan emin olun. Bazı sigorta şirketleri bisiklete binmeyi tehlikeli bir faaliyet olarak sınıflandırabilir, bu nedenle poliçenizin meydana gelebilecek herhangi bir yaralanmayı kapsayıp kapsamadığını kontrol etmeye değer, böylece cebinizde kalmazsınız.

“Sonra, bazı ülkelerde alkolün etkisi altında bisiklete binmenin para cezasına çarptırılabileceğini unutmayın. Rapor için araştırılan şehirler arasında en yaygın olarak kabul edilen sınır, bisikletçilerin litre başına 0,5 gramdan fazla kan alkol sınırına sahip olamayacaklarıdır. 

"Bazı, daha az deneyimli bisikletçilerin yoldan uzak durmak ve kaldırımlarda sürmek konusunda kendilerini daha rahat hissetmelerine rağmen, birçok şehir de yaya trafiğindeki bu kesintiyi cezalandırılabilir bir suç olarak görüyor.

“Son olarak, bisikletinize bindikten sonra, sabit bir konumda olmadıkça cep telefonunuzu veya diğer herhangi bir el cihazını kontrol etmediğinizden emin olun. Birçok ülke bisiklet sürerken mesajlaşmayı arabanın direksiyonunda yapmak kadar tehlikeli olarak sınıflandırır. Singapur'daki yetkililerin bazı aşırı durumlarda kuralları çiğneyen bisiklet sürücülerine üç ay hapis cezası verdikleri biliniyor ."