Küresel Seyahat Turizmi Siber Dayanıklılık Raporunu Yayınladı

Rapor, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için siber güvenliği güçlendirmeye yönelik sütunları özetliyor. Birleşik Krallık - Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) , sektör paydaşlarının siber dayanıklılığın Seyahat ve Turizm sektörünü nasıl şekillendirdiğini anlamalarına ve daha güvenli ve daha sağlam bir gelecek planlamasına yardımcı olmak için Manila'daki Küresel Zirvesi'nde önemli bir yeni rapor yayınladı. .

Küresel Seyahat Turizmi Siber Dayanıklılık Raporunu Yayınladı
siber dayanıklılık Seyahat ve Turizmin geleceği için çok önemli bir unsurdur.

Rapor, Dayanıklılık kodları,' Microsoft ile ortak çabalarla, diğerleri arasında Mastercard, JTB ve Carnival Corporation gibi önde gelen Seyahat ve Turizm kuruluşlarındaki siber güvenlik uzmanlarıyla kapsamlı araştırmalara ve derinlemesine görüşmelere dayanmaktadır.

Rapor, COVID-19 salgınının dünyayı ve sektörü dijitalleşmenin sağladığı fırsatlarla daha dijital bir geleceğe doğru iterken, özellikle siber suçlarda yeni zorlukların ortaya çıktığını gösteriyor.

Açılış raporu, sektör için kritik olduğu düşünülen üç temel alana odaklanıyor: siber dayanıklılık, kilit konular ve pandemi öncesinde ve sırasında öğrenilen derslere dayalı altı en iyi uygulama.

Rapor, dijitalleşmenin Seyahat ve Turizm içinde nasıl güçlü bir iş etkinleştiricisi haline geldiğini göstermeye devam ediyor ve sektörün uluslararası doğası göz önüne alındığında, bireysel verilerin korunmasıyla ilgili mevzuatın rolüne bakıyor.

Rapora göre, Birleşik Krallık, ABD ve Avrupa'daki 10 KOBİ'den yedisinden (%72) fazlası en az bir siber saldırının kurbanı oldu ve KOBİ'ler tüm Seyahat ve Turizm işletmelerinin %80'ini temsil ederek siber saldırıları hafifletiyor. risk sektör için bir öncelik olarak kalmalıdır.

WTTC Başkanı ve CEO'su Julia Simpson şunları söyledi: “ Teknoloji ve dijitalleşme, bir tatil rezervasyonundan, bir uçuş için check-in yapmaya veya bir gemi yolculuğuna çıkmaya kadar tüm seyahat deneyimini daha sorunsuz hale getirmede kilit bir rol oynuyor.

“Ancak siber saldırıların etkisi çok büyük finansal, itibar ve düzenleyici riskler taşıyor. ”

Bu kritik rapor, siber korumayı iyileştirmek ve dayanıklılığı artırmak için ele alınması gereken dört temel konuyu ortaya koyuyor: kimlik verilerinin güvenliğini sağlamak, iş operasyonlarını güvenceye almak, COVID-19'un etkisini anlamak ve küresel mevzuatı yönetmek.

Rapora göre, belirli eylemler, uzun vadeli siber dayanıklılığı desteklemek için temel atarken, işletmelerin bir saldırıyı püskürtmek için daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olabilir. Tüm personeli eğitmek ve eğitmek, risk güvenliğini fiziksel işyerinin ötesine taşımak, siber güvenliğe sıfır güven yaklaşımı kullanmak ve şeffaflık, diğerlerinin yanı sıra sektör uzmanları tarafından iyi uygulamalar olarak önerilmiştir.

Siber sistemler, sektörün paydaşları arasındaki faaliyetleri kolaylaştırmaya ve geliştirmeye devam ettiğinden, siber dayanıklılık, Seyahat ve Turizmin geleceği için çok önemli bir unsurdur.

Turizm kuruluşunun Manila'da düzenlenen Küresel Zirve etkinliğindeki bir panel oturumu sırasında endüstri liderleri, siber suçların küresel ekonomiye 1 trilyon dolara mal olduğunu ve 2030 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde 90 trilyon dolara ulaşabileceğini duydular.

WTTC Ekonomik Etki Raporuna göre, 2019 yılında, pandemi seyahati durdurmadan önce, Seyahat ve Turizm sektörü küresel ekonomiye 9,6 trilyon dolardan fazla gelir sağladı.

Bununla birlikte, 2020'de pandemi, sektörü neredeyse tamamen durma noktasına getirdi ve %50'lik büyük bir düşüşe neden oldu ve yaklaşık 4,5 trilyon dolarlık ciddi bir kaybı temsil etti.

Dijitalleşme, Travel & Tourism'in büyümesinde ve COVID-19'dan kurtulmasında çok önemli bir rol oynadı ve oynamaya devam edecek. Bu nedenle sektörün, gelecekte büyümesini desteklerken bir yandan da pandemiden toparlanmasını sürdürmek için siber güvenlik ve siber direnci entegre etmesi elzemdir.