TUI 2022 Turizmi Türkiye’de Beklentilerin üzerinde Olacak

TUI Almanya patronu Stefan Baumert Mallorca, Yunanistan ve Türk Ege Denizi gibi ülkelerin Almanlar üzerinde taleplerin itici bir gücü var. 2022 ylında pandemi öncesi seviyelere gelmesini beklediklerini açıkladı. Mevcut durumdaki aksaklıkların hastalık değerleri, sezon açılışını etkileyeceğini sanmıyorum. Sezonun açılmasıyla sular durulacaktır.

TUI 2022 Turizmi Türkiye’de Beklentilerin üzerinde Olacak
Turizmin gelecek yıl neredeyse 2019 seviyesinde istikrar kazanacağı konusunda iyimseriz

Yaz 2022: Yunanistan, Mallorca ve Türkiye önde. ABD, Maldivler, Mauritius ve Dominik Cumhuriyeti, uzun mesafeli seyahat destinasyonlarının başında geliyor.

Erken rezervasyon fiyatları tatilciler için son dakika rezervasyonlarından daha cazip

Aileler için düşük fiyatlar: çocuklar 99 Euro'dan seyahat ediyor

Daha yüksek oda kategorilerine yönelik eğilim: önce süitler ve havuz odaları rezerve edilebiliyor

Kasım 2021. 2022 yazı için seyahat rezervasyonları artmaya devam ediyor. TUI Deutschland Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Baumert, "Önümüzdeki yılda da seyahat konusunda yapılacak çok şey görüyoruz. Burada, özellikle uzun mesafeli seyahatte ortalamanın üzerinde bir büyüme bekliyoruz," dedi. 2022 yaz programının sunumu vesilesiyle.

Yaz için ilk uzun mesafe seyahat trendleri şimdiden ortaya çıkıyor. ABD, Maldivler, Mauritius ve Dominik Cumhuriyeti şu anda özellikle talep görüyor. Genel olarak, doğu ve batı Akdeniz yine tatilin gözdesi olacak. Balear Adaları, Yunanistan ve Türkiye gibi önemli destinasyonlar şu anda en yüksek erken rezervasyonları gösteriyor. Baumert, “İnsanlar özel anları yeniden yaşamak istiyor ve karşılaşmaları özlüyor ve özellikle seyahat etmek bundan fayda sağlıyor” diyor. 2022 yazında da tatilciler daha fazlasını almak ve daha kaliteli seyahatleri tercih etmek istiyor. “Şu anda önce süitlerin ve havuz odalarının rezerve edildiğini görüyoruz. İnsanlar tatillerinde dörtte bire kadar daha fazla harcamaya hazır ”, diyor Baumert.

Yaz tatili için rezervasyon yaptıranlar şimdi düşük erken kayıt indirimlerinden yararlanıyor. TUI Almanya Pazarlama ve Satış Direktörü Hubert Kluske, "Burada öncelikle ailelere odaklanıyoruz - çoğunlukla tatil dönemlerine bağımlı olan klasik erken rezervasyon yapanlar" diyor. 2022 yazında çocuklar şu anda 99 Euro gibi düşük bir fiyata çok sayıda sahil noktasına seyahat ediyor ve hatta birçok araba seyahat noktasında ücretsiz yaşıyorlar. “Popüler aile odalarının seçimi, erken kuş döneminde hala büyük. Bu oda kategorisi geleneksel olarak en hızlı rezervasyon yapılan kategoridir ”diyor Kluske.

Dünya çapında 80.000 konaklama ile büyük çeşitlilik

Geçen yazın aksine, neredeyse tüm uçuş noktaları gelecek yıl tekrar ziyaret edilebilir ve bu da teklifin çeşitliliğine yansır: TUI'nin şu anda dünya çapında 80.000'den fazla konaklama seçeneği, yalnızca araba seyahat bölgelerinde 16.000'den fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bunlar arasında sadece TUI ile rezerve edilebilen birçok seçkin otel bulunmaktadır. TUI Blue, TUI Kids Club ve RIU'da yaz aylarında yeni eklemeler olacak. Polonya Baltık kıyısında, Veneto'da, Türk Rivierası'nda ve Kos'ta dört yeni TUI Çocuk Kulübü açılıyor. TUI Blue'nun genişleme kursuna da devam edilecek. Yaz için Alman tatilciler, Mallorca'daki TUI Blue Sensatori Biomar da dahil olmak üzere Türkiye, Balear Adaları, Yunanistan, Mısır, Kıbrıs, İtalya, Maldivler ve Dominik Cumhuriyeti'ndeki toplam 13 TUI Blue oteli arasından seçim yapabilirler.

Yolculuk tutkusu büyüyor, Kuzey Amerika geri döndü

Yavaş yavaş, daha fazla uzun mesafe seyahat destinasyonu Alman tatilciler için yeniden açılıyor. TUI, uzun süredir tatilcilere açık olan Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri, Dominik Cumhuriyeti ve Mauritius'un yanı sıra ABD, Kanada, Güney Afrika, Namibya, Kenya, Tayland ve Meksika. Kuzey Amerika, özellikle yaz aylarında en popüler TUI uzun mesafe seyahat destinasyonlarından biridir. “Sadece ABD'nin turistlere açıldığının duyurulması talebi artırdı. Gelen rezervasyonlar zaten bunu açıkça gösteriyor” diyor Baumert. New York'ta orantısız bir şekilde yüksek talep var. Buna uygun olarak, bu yıl Times Meydanı'nda ikinci RIU Oteli açıldı. TUI şu anda ABD'deki kampçılar için cazip erken rezervasyon fiyatları da sunuyor. 22'ye kadar rezervasyon yaparsanız. Aralık'ta yüzde 15 erken kayıt indirimi var. 40'tan fazla istasyon ile TUI ortağı Cruise America, ABD'deki en geniş istasyon yelpazesine sahiptir. ABD ve Kanada'daki otobüs turları için erken rezervasyon yapanlar, 8 Ocak (Kanada) veya 15 Ocak 2022 (ABD) tarihine kadar rezervasyon yaptıklarında tam ödeme yapan kişi başına 150 Euro'ya kadar tasarruf sağlar. Kuzey Kanada'daki küçük grup turları programda yenidir. Arktik Okyanusu Rüyası ve Dempster Otoyolu Turu, Arctic Circle'dan bir geçiş ve Dempster Otoyolu üzerinde Arktik Okyanusu'na bir sürüş dahil olmak üzere Yukon'a ve Kuzeybatı Topraklarına götürür. Ocak 2022 (ABD). Kuzey Kanada'daki küçük grup turları programda yenidir. Arktik Okyanusu Rüyası ve Dempster Otoyolu Turu, Arctic Circle'dan bir geçiş ve Dempster Otoyolu üzerinde Arktik Okyanusu'na bir sürüş dahil olmak üzere Yukon'a ve Kuzeybatı Topraklarına götürür. Ocak 2022 (ABD). Kuzey Kanada'daki küçük grup turları programda yenidir. Arktik Okyanusu Rüyası ve Dempster Otoyolu Turu, Arctic Circle'dan bir geçiş ve Dempster Otoyolu üzerinde Arktik Okyanusu'na bir sürüş dahil olmak üzere Yukon'a ve Kuzeybatı Topraklarına götürür.

Yeşil seyahat giderek daha popüler - Balear Adaları'nda plastiksiz tatiller

Birçok insan için, kaynaklarımızın sürdürülebilir kullanımı, tatil kararları da dahil olmak üzere, giderek daha önemli bir rol oynayan hayata karşı bir tutum haline geldi. Grup genelinde 43 milyon TUI tatilcisi 2015'ten bu yana yeşil otellerde konakladı. Hemen hemen tüm TUI Hotels & Resorts gibi, bu otel sürdürülebilirlik sertifikasına sahip ve bu tür CO azaltılması gibi spesifik çevresel iyileştirmeleri uyguladıklarını 2 yüzde 10 ortalama ile, yüzde 24 daha az atık hacmi ve yüzde 23 daha fazla yeşil enerji kullanımı. TUI, çoğunluğu otellerde olmak üzere 197 milyon adet olmak üzere toplam 257 milyon adet tek kullanımlık plastiği kaldırdı. TUI şu anda Futouris ve Balear Adaları hükümeti ile "Plastiksiz tatil" projesinde yer alıyor. Robinson Cala Serena'nın sözde “Eko Pilot Odaları”nda sadece gübrelenebilir kahve kapsülleri ve tekstil yıkanabilir çöp torbaları var. Banyolardaki bakım setleri yöresel ürünlerle doldurulmakta, odalar kimyasal ve plastik içermeyen temizlik maddeleri ile özel olarak temizlenmektedir. Daha iklim dostu bir tatil durumunda, TUI öncelikle emisyonları azaltmaya ve önlemeye odaklanıyor ve gelecekte uçakların, gemilerin ve otellerin çevresel etkilerini azaltmaya devam edecek.

Turizm görünümleri nasıl seyrediyor

Turizmin gelecek yıl neredeyse 2019 seviyesinde istikrar kazanacağı konusunda iyimseriz. Normalliğin geri döndüğü bir seyahat yazını yaşayacağız” dedi Baumert. Erken rezervasyon, düşük fiyatlar ve geniş bir seçim arayan herkes için her zamankinden daha fazla ipucu, çünkü geç rezervasyon yapanlar en güzel otellerin ve plajların tamamen dolu olması ve seyahat fiyatlarının daha az cazip olması riskini taşıyor. Flex tarifesi ile tatilciler, varıştan 14 gün öncesine kadar ücretsiz olarak yeniden rezervasyon veya iptal yapabilecekleri için tamamen risksiz rezervasyon yapıyorlar. Baumert, "Seyahat planlamasında güvenlik ve esneklik arzusu tatilciler için çok önemli olmaya devam edecek." Bu nedenle, TUI Protect ile Flex tarifesine ek olarak, bir misafirin Corona'ya yakalanması durumunda da ücretsiz seyahat koruması sunmaya devam edeceksiniz.

Korona krizinin şu anki kötüleşmesinden bağımsız olarak, TUI Almanya patronu Stefan Baumert, önümüzdeki yaz için iş hacminin neredeyse kriz öncesi seviyede olmasını bekliyor. TUI Almanya patronu Stefan Baumert Mallorca, Yunanistan ve Türk Ege Denizi gibi "dökmeyenlerin" talebin itici güçleri olduğu söyleniyor.

Baumert, iyimserliğinin kahve telvesi okumaya değil, bu yılın deneyimlerine dayandığını söylüyor. Bir seyahat noktası açıldığında talep hemen toplanır, diye bildiriyor. Yaklaşan kış açısından bakıldığında, bu durumu ABD ve Tayland gibi örneklerde de görmek mümkündür.

Baumert, kış için öncelikle Kanarya Adaları'na güveniyor, Fuerteventura en iyi varış noktası, ardından Gran Canaria, Tenerife ve Lanzarote geliyor. TUI Almanya patronu, Mısır için de "büyük potansiyel ve kayda değer yakalama etkileri" olduğunu söyledi. Ek olarak, Yeşil Burun Adaları Sal ve Boa Vista "bu kış mutlak tırmanıcı hedefleri". Fas, 20 Aralık'tan itibaren iade edilmelidir. Buna ek olarak, neredeyse tüm uzun mesafe rotaları yeniden kullanılabilir, diyor Baumert.

Kayak sezonu işe yarayacak mı?

Buna ek olarak şirket, Avusturya'nın Aralık ortasına kadar korona enfeksiyonlarının sayısını azaltmayı ve ilk başta planlandığı gibi yüksek kış sezonunu pazarlamayı başarması halinde iyi bir kayak sezonu geçirmeyi umuyor. Burada da odak noktası, geçen kış neredeyse tamamen başarısızlıktan sonra yetişme umududur. Yönetici, "Kış sporları ve kayak gezileri bu yılın başlarında rezerve edildi" dedi. Noel ve Yeni Yıl arifesinde "bazı popüler evlerde zaten sıkışık" olacak.

Baumert yaz için Mallorca, Yunanistan ve Türkiye gibi klasik paket seyahat destinasyonlarının geri dönüşünü bekliyor. Uzun mesafeli seyahatlerde de "ortalamanın üzerinde büyümenin" beklenebileceğine inanıyor. ABD, Maldivler, Mauritius ve Dominik Cumhuriyeti şu anda popüler.

Daha yüksek değerli rezervasyonlar için

Umut Bir umut, müşterilerin geçmişte olduğundan daha yüksek değerli rezervasyonlar için rezervasyon yapmaya devam etmesidir. TUI Almanya patronu, bunun için güçlü göstergeler olduğunu söylüyor. Baumert, "Şu anda önce süitlerin ve havuz odalarının rezerve edildiğini görüyoruz" dedi. Ayrıca müşteriler artık daha kaliteli otelleri daha sık tercih ediyor. Bu eğilimi, erken rezervasyon çağrısı için argümantasyonun temeli yaptı. Geç karar verenler, “en güzel otel ve plajların dolacağı ve seyahat fiyatlarının daha az cazip olacağı” riskini taşıyor. Kulağa tam olarak önceki yılların erkenci kuş cazibelerine benziyor. Gergin zamanlarda biraz normallik mutlaka olacaktır..