unwto Turizm sektörünü bir araya getiriyor

unwto, geleceği planlamak için turizm sektörünü bir araya getiriyorDünya Turizm Örgütü (UNWTO), kamu ve özel sektör arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan üst düzey görüşmeler için bir kez daha sektör liderlerini bir araya getirdi. Birleşmiş Milletler uzman ajansının Bağlı Üyelerinin 42. Genel Oturumu, hem turizmin hayati önem taşıyan yeniden başlatılması için acil önceliklere hem de sektörün sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir ayağı olmaya devam etmesini sağlama görevine odaklandı.

unwto Turizm sektörünü bir araya getiriyor
unwto Turizm sektörünü bir araya getiriyor

Etkinlik , Üyelerin en iyi uygulamalarını ve kurtarma önerilerini paylaşmalarına olanak tanıyan benzersiz, üst düzey bir platform sağladı. "Turizmi Kurtarmak" temasıyla . Güveni Yeniden Oluşturmak. Güçlendirici Ortaklıklar ”  Oturum, UNWTO'nun her şeyden önce uluslararası seyahate olan güveni yeniden tesis etmek ve her düzeyde işbirliğini teşvik etmek gibi daha geniş önceliklerini yineledi. Katılımcılar,  Genel Oturuma denk gelecek şekilde başlatılan yeni Bağlı Üyeler Sanal Köşesini kullanmaları için teşvik edildi .

UNWTO Çalışma Programının arkasında birleşti
Genel Kurul, UNWTO'nun 2021 Çalışma Programının temellerini atmaya odaklandı. Bu yol haritası, turizmi BM'nin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'nin temel ayağı yapmaya devam etmeyi ve sektörün tamamında sürdürülebilirliği ve kapsayıcılığı daha da artırmayı içeriyor . İşletmeler, akademik çevreler ve sivil toplum aktörlerini içeren UNWTO'nun Bağlı Üyeleri, önümüzdeki zorlu aylarda Birleşmiş Milletler uzman kuruluşunun çalışmalarında önemli bir rol oynayacak.

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, “Turizmi yeniden başlatmak ve toparlanmayı hızlandırmak için sektörümüzün her bölümünün katılımına ihtiyaç duyulacak. Bu krizin başlangıcından bu yana turizm, yeni gerçekliğe uyum sağlama ve halk sağlığı endişelerini ön planda tutma yolunu açtı. Artık turizm, dünya çapında milyonlarca insana ve işletmeye fayda sağlayacak şekilde yeniden büyüyüp daha güçlü ve daha dirençli bir şekilde yeniden büyümek için hükümetlerin ve uluslararası kuruluşların desteğine ihtiyaç duyuyor. "

Üzerinde iyi yapma örnek olmaya UNWTO sözüne , bu melez tekrar göstermiştir toplantısı uluslararası seyahat güvenlidir ve bu turizm proaktif yeni sonrası COVID gerçekliğe adapte edilir. Toplamda, 200'den fazla delege, yüz yüze veya sanal olarak Genel Oturuma katıldı ve turizm çeşitliliği tam teşekküllü

Turizmi en iyi şekilde kutluyoruz
Genel Kurulun zeminine karşı, UNWTO Bağlı Kuruluş Üyeleri Ayrım Ödülleri, turizmin nihai insan öncelikli sektör statüsüne nasıl ulaştığını göstermektedir. Etkinlik , sektörün COVID-19 salgınına tepkisinin altını çizen dayanışma ve kararlılık ruhunu en iyi şekilde somutlaştıran paydaşları kutluyor . IFEMA, krize verdiği tepkiyle, özellikle de sergi alanlarının sağlık hizmetleri için yeniden tasarlanmasına izin vermesiyle tanındı. Aynı zamanda CNN, UNWTO #TravelTomorrow kampanyasını milyonlarca küresel kitleye ulaştıran çalışmaları da dahil olmak üzere ilham verici iletişim kampanyalarıyla tanındı.

2020 Ödüllerinde tanınan diğer Bağlı Üyeler arasında Asya'daki çalışmaları için Bukalemun Stratejileri ve UNWTO'nun Afrika'daki çalışmalarını ilerletmek için hem Tesis Konsepti hem de Afrika Turizm Ortakları Şirketi bulunmaktadır. Xcaret Group, cazibe merkezlerini ve eğlence parklarını yeniden başlatma çalışmaları ile tanınırken, IATA küresel hava taşımacılığı sektörünü desteklemek için yaptığı çalışmalarla takdir edildi. Bunların yanı sıra, CaixaBank, müdahale ve iyileştirme için kamu-özel ortaklıkları geliştirmede örnek teşkil eden Ayuntamiento de Madrid ile her boyutta turizm işletmesine verdiği destekle tanınmıştır.

Tören ayrıca turizmin daha geniş katkısını ve Üye Üyelerin bunu ilerletmede oynadıkları rolü vurguluyor. EGEDA, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini teşvik eden çalışmaları nedeniyle takdir edildi, Seul Turizm Organizasyonu, turizmi barış ve uzlaşma için bir araç olarak teşvik eden çalışmaları nedeniyle takdir edildi, Al Ula Kraliyet Komisyonu ise kapsayıcı topluluk gelişimini teşvik ettiği için seçildi. turizm.