Anex Tour İptalde Acenta Payı Verecek

Düsseldorf tur operatörü Anex Tour, işlerin yeniden başlaması için depozitoyu düşürdü ve iptal koşullarını rahatlattı.

Anex Tour İptalde Acenta Payı Verecek
Anex Tour, iptal ücretini seyahat acenteleri ile paylaşır

Müşteriler iptal ederse, seyahat acenteleri iptal ücretinin yarısını alabilirler. Yönetmelik, Anex markaları Bucher Reisen ve Öger Tours için de geçerlidir. Ancak kısıtlamalar var.

Yeni rezervasyonlar için müşteriler, seyahat fiyatının önceki yüzde 20'si yerine, kalkıştan 30 gün öncesine kadar yalnızca yüzde onunu ödüyor. Seyahatler, başlamadan 30 gün öncesine kadar iptal edilirse, Anex, seyahat ücretinin yüzde onunu iptal ücreti olarak tahsil edecektir. Şimdiye kadar, burada yüzde 15 ila 25 arasında olması gerekiyordu.

Müşteri gerçekten ayrılmadan 30 gün öncesine kadar iptal ederse, seyahat acentesi eli boş gitmeyecektir. Yüzde on iptal ücretinin yarısı acentede kalır. Anex genel müdürü Murat Kızılaç, "Ayrıca, iptal durumunda seyahat acentelerine en azından kısmen danışmanlık hizmetlerinin karşılığını vermek istiyoruz" dedi.

"Adil ve esnek kampanya" hemen başlar ve 15 Aralık'ta sona erer. Koşullar, 2021 Ekim ayı sonuna kadar ve bu tarih de dahil olmak üzere tüm yeni yaz rezervasyonları için geçerlidir. Bununla birlikte, Dinamik X ürünleri ve tarifeli uçuşlar hariçtir. Anex'in seyahat uyarıları nedeniyle iptal edilen seyahatler için, seyahat acenteleri hiçbir şey almıyor.