Anex Tour Türkiye'de Kendi Havayolu İle Başlıyor

Mavi Gök Airlines (MGA), Anex Tour için bu yaz Almanya ve Avusturya'dan Türkiye'ye uçması planlanan Türk havayolunun adıdır. MGA, birkaç yıl önce kendi taşıyıcısı Azur Air ile bu ülkedeki Türk ticaretini sarsmak isteyen Anex Turizm Grubu'na ait.

Anex Tour Türkiye'de Kendi Havayolu İle Başlıyor
Türk otel ortaklarımızla birlikte Almanyada Türkiye turizmindeki yükselişten yararlanmaya devam edebiliriz

Mavi Gök Hava Yolları'nın Almanya'dan Türkiye'ye ilk kez 11 Temmuz'da havalanması planlanıyor. Düsseldorf, Frankfurt, Hannover ve Nürnberg'in yanı sıra Viyana'dan Antalya'ya on haftalık bağlantı planlanıyor.

Bir basın açıklamasında Anex Tour'a göre uçuş zinciri 31 Ekim 2022'de yaz sezonu ile sona erecek. Sonuç olarak, tur operatörü markaları Anex Tour, Bucher, Neckermann ve Öger Tours, Antalya'ya yaklaşık 30.000 ek havalimanını kısa sürede rezervasyon için hazır hale getiriyor.

Anex Almanya patronu Murat Kızılsaç, yeni uçuşların nedeninin Almanya'daki Türkiye gezilerine olan sürekli yüksek talep olduğunu söylüyor. "Böylece Türk otel ortaklarımızla birlikte Almanya'da Türkiye turizmindeki yükselişten yararlanmaya devam edebiliriz.

." Ancak, Türkiye'deki gözlemciler, Anex grubunun Rus misafirlerinin olmaması nedeniyle Türkiye'deki boş yatakları doldurmak için Almanya girişimini kullanmak istediğine inanma eğiliminde. Rakipler artık bir fiyat savaşından korkuyor.

Birkaç yıl önce Anex Tour kendi havayolu şirketi ile Almanya'dan Türkiye'ye uçmaya çalıştı. Ancak o zamanki Azur Air 2018'de vazgeçmek zorunda kaldı. Anex Tour şimdi Mavi Gök Hava Yolları'na ait her biri 189 koltuklu üç Boeing 737-800 ile ikinci denemesini yapıyor. Şu ana kadar Almanca konuşan mürettebat yok, şu anda işe alınıyorlar.