DRV Yıllık Ekim Konferans Proğramı Hazırlandı

Yunanistan Costa Navarino adasında gerçekleştirilecek 28-31 Ekim tarihleri ​​arasındaki  toplantının konusu belli oldu. Siyaset, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ve kalifiye çalışanların sıkıntısı ile ilgili olacak. Siyasi ünlülerin yanı sıra bilimden temsilciler de yer katılacak.

DRV Yıllık Ekim Konferans Proğramı Hazırlandı
Artık turist gelmediğinde hedef bölgelerde neler oluyor. Hope Mallorca Vakfından Heimke Mansfeld Balear adası

Siyasi kararların nasıl etkileneceği ve yeni federal hükümetten neler bekleneceği, birinci bölümde, "Geleceğe siyaset ve sanayi birlikte" sloganı altında, halen görevde olan Parlamento Devlet Sekreteri ve Federal Hükümet Turizm ve Küçük Devlet Komiseri ile tartışılacak. ve Orta Ölçekli İşletmeler, Thomas Bareiß (CDU), Wolfgang Bosbach (CDU) ve Volker Wissing (FDP) aydınlatıyor. Tanınmış virolog Alexander Kekulé, korona pandemisine, siyasi kararların etkilerine bir göz atıyor ve seyahat endüstrisi ve gezginler için perspektifler gösteriyor.

Bilimin temsilcileri

Artık turist gelmediğinde hedef bölgelerde neler oluyor. Hope Mallorca Vakfı'ndan Heimke Mansfeld, Balear adası örneğini kullanarak açıklamak istiyor. Alfred Wegener Enstitüsü Helmholtz Polar ve Deniz Araştırmaları Bremerhaven Merkezi müdürü Antje Boetius, iklim koruma ve sürdürülebilirlik açısından bir uyarı atışı yapıyor. Ayrıca, Avrupa Orman Enstitüsü EFI Proje Lideri Alexander Held ve Tıbbi-Meteorolojik Araştırma Merkezi DWD'den çevre meteorologu Andreas Matzarakis konuşacak.

Upstalsboom otel zincirinin genel müdürü ve çok satan yazar Bodo Janssen, "Nitelikli işçi sıkıntısı #schoenstebranchederwelt'i tehdit ediyor: Göçü durdurmak ve yeni vasıflı işçi ve kursiyer bulmak ve elde tutmak için şimdi yapılması gerekenler" oturumunda, İş dünyasında değişen değerler ve takdir konusunda dürtüler Seyahat blog yazarı Jana Kalea Schauff ve Stepstone ve LinkedIn iş portallarının temsilcileri de konuya davet ediliyor.

Sektörel konularda çalıştaylar

30 Ekim Cumartesi günü sektörden konuşmacıların yer aldığı çeşitli atölye çalışmaları yapılacak:

Seyahat satışları: iş seyahatinde neler değişecek?

Seyahat satışları: Turizm sektöründe değişen iş modelleri ve ürünler

Kontrol altındaki hedef alanlar: Hangi turistik çerçeve koşullarının ve gelişmelerin planlandığı ve bir izleme sisteminin teklifleri tasarlamada organizatörleri nasıl destekleyebileceği

Alman Seyahat Sigortası Fonu (DRSF) aracılığıyla yeni iflas koruması nasıl çalışır?

"Almanya'da siyaset ve seyahat endüstrisi şu anda yeni bir başlangıçla karşı karşıya: Seçimlerden sonra yeni bir hükümet sabırsızlıkla bekleniyor. Ve endüstri, tarihinin ekonomik açıdan en zor iki yılını geride bıraktı ve şimdi geleceğe umutla bakıyor. geleceğe odaklanın, ”dedi DRV Başkanı Norbert Fiebig, sanal katılım için kayıt yaptırmanın hala mümkün olduğu etkinliğin tematik odağı hakkında yorumda bulundu.