FTI 235 milyon Euro kredi onaylandı

FTI patronu Dietmar Gunz (fotoğraf) Salı akşamı 235 milyon avroluk toplamın ekonomik istikrar fonundan geldiğini doğruladı. Yeni para, korona salgınıyla mücadeleye yönelik kısıtlamalar göz önüne alındığında, şirkete ısrarlı zayıf dönemden sağ çıkması için hava vermeyi amaçlıyor.

FTI 235 milyon Euro kredi onaylandı
FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller Yeni kredi ve arkamızda aldığımız önlemler paketiyle şimdi tüm gücümüzle önümüzdeki birkaç aya odaklanıyoruz

Gunz, FTI Grubu'nun WSF'den 235 milyon avro tutarında bir kredi başvurusunda bulunduğunu ve bunun da onaylandığını söyledi. Bunun temeli, Nisan ayında, ortağı Samih Sawiris'in şirketteki payını yüzde 75'e çıkarması ve böylece Grubun öz sermayesini güçlendirmesiyle atılmıştı. O zaman bile, federal ve eyalet garantileri ve ana banka Unicredit'ten gelen para, açıklanmayan bir miktarda yeni sermayeyi FTI'nin kasasına akıtmıştı. Şimdi 235 milyon euro daha var. 

Yeni para ve sıkı kemer sıkma

Şirketin kurucusu, genel müdürü ve azınlık hissedarı Gunz, bu kez de Sawiris'in "gruba uygun mali destekle katılma kararının WSF'nin başarılı bir şekilde uygulanması için belirleyici faktörlerden biri olduğunu" söyledi. LAL Sprachreisen, online hava yolculuğu portalı fly.de ve FTI Cruises, "Berlin" yolcu gemisinin yanı sıra, B2B ve B2C gezilerinde telefonla tavsiye ve rezervasyon için bir hizmet merkezi olan Berlin merkezli Touristic24 şirketinin satışıyla sona erdi 

Alan kapatılmıştı Ek olarak, kesin olarak ölçülmeyen başka işten çıkarmalar da vardı.Hemen hemen tüm alanlarda kısa süreli çalışma ve maaşın bir kısmından gönüllü olarak feragat etmek için yönetim tarafından yapılan bir anlaşma.

Schiller ufukta bir ışık huzmesi görüyor

FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller, "Yeni kredi ve arkamızda aldığımız önlemler paketiyle, şimdi tüm gücümüzle önümüzdeki birkaç aya odaklanıyoruz," diyor. ve ayrıca 2021'in ilk yarısı için güçlü bir kısa vadeli baskı bekliyoruz. Bu nedenle, virüse karşı mücadelede Alman Federal Hükümeti'nin ve toplumun çabalarını tam olarak destekliyoruz ve krizin ortak çabalarla aşılabileceğini umuyoruz, böylece seyahatler ve dinlendirici tatiller tekrar sorunsuz ve dünya çapında mümkün. "