JTB Tüm Çalışanlarına Seyahat Kuponu Veriyor

JTB, seyahat ivmesini ödüllendirmek ve artırmak için tüm çalışanlarına 825 dolar seyahat kuponu dağıtıyor. Turizmde Satışların ve sürdürülebilir geleceğin, yatırımı olarak nitelendirilmekte.

JTB Tüm Çalışanlarına Seyahat Kuponu Veriyor
JTB nin yapmış olduğu ödül Geçmişte böyle bir örneği olmayan şirket olarak tarihe geçti

1 Nisan 2023 tarihi itibariyle JTB, yurtdışı grup şirketleri de dahil olmak üzere tüm çalışanlarına kişi başı 825 dolar değerinde özel bir JTB seyahat hediyesi dağıtımı yapılmakta. Satışları arttırmaya ve motivasyona verilen önemin göstergesi.

Şirketlerin güvenilirliğine ve çalışanlara verilen değer olarak verilen bu özel ödülün anlamı büyük. Bazı turizm şirketlerinde örnek teşkil etmesi amaçlanmakta. Turizm çalışanların ve özellikle satış ağırlıklı geleceğin fayda sağlayacağına inanılmakta.

 “ONE JTB 110. Yıldönümü Anma Ödülü” olarak hayata geçirildi. Tam zamanlı çalışanlar, belirli süreli sözleşmeli çalışanlar ve yeni çalışanlar da uygundur. Yurtdışı grup çalışanlarına yerel para birimi cinsinden 110.000 yen'e eşdeğer ödeme yapılacaktır.

Geçmişte böyle bir örneği olmayan şirket, “Korona felaketini atlatan çalışanlara teşekkür ederek, çalışanları ve ailelerini bizzat gezilere çıkararak turizm sektörünün ivme kazanmasına yardımcı olmak istiyoruz. "