Rusya Turistler Tekrar Evde Kalmaya Çağırdı

Rusya'daki turlar için para iadesinin ikinci aşamasının başlangıcında Rusya resmi kanallarla yapmış olduğu evinde kal çağrıları ne anlama geliyor. İlla bir anlam mı çıkartılması gerekiyor. Sorularına cevap aranırken, bakanlıktan yapılan açıklama ve çağrılar, ne derece yankı bulacak bekle gör politikası izlenecek. Rusya Sağlık Bakanlığı başkan yardımcısı Aleksey Kuznetsov, Rusları önümüzdeki hafta sonunu evde geçirmeye çağırdı. Bu federal medya tarafından bildirildi. Birçok bölgede COVID-19 enfeksiyonu vakalarının sayısındaki artışla bağlantılı olarak, bölümün bir temsilcisi toplu taşıma araçlarında seyahati sınırlandırmak için kalabalık yerleri ziyaret etmemeyi tavsiye etti.

Rusya Turistler Tekrar  Evde Kalmaya Çağırdı
Rusya Turistler Tekrar Evde Kalmaya Çağırdı Rusya'daki turlar için para iadesinin ikinci aşamasının başlangıcında

Arifede Rospotrebnadzor başkanı Anna Popova vatandaşlara benzer bir çağrı yaptı. Rossiyskaya Gazeta'ya 8 Ekim'de verdiği bir röportajda, çocuklu ailelerin geçici olarak güneye gitmekten kaçınmalarını tavsiye etti ve bunu epidemiyolojik durumla açıkladı:

"Salgını evde veya ülkede beklemek daha iyidir".

Rusya'daki rekreasyon maliyetinin bir kısmının turistlere geri ödenmesi için devlet programının ikinci aşamasının başlamasından hemen önce sağlık görevlilerinin antika çağrıları çıktı.

15 Ekim'de başlıyor ve 5 Aralık'a kadar devam edecek. Mir kartından geri ödeme almak için (20 bin rubleye kadar), sübvansiyon projesindeki katılımcıların seyahat hizmetlerini 10 Ocak'a kadar kullanmanız gerekiyor.

21-28 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşen geri ödeme programının ilk aşamasında, uygulamasından sorumlu olan Rosturizm sadece yaklaşık 200 milyon rubleye hakim olmayı başardı.

15 milyar üzerinden - yolculara geri ödeme yapmak için devlet bütçesinden ayrılan miktarın% 1,5'inden az. İkinci aşamada büyük umutların tutturulduğu yerdir. Bir pandeminin planların başarılı bir şekilde uygulanmasını engelleyeceğine dair korkular bir hafta önce ifade edilmişti.

Sağlık Bakanlığı ve Tüketici Haklarının Korunması ve İnsan Refahı Denetleme Federal Hizmetinin seyahati ertelemeye yönelik çağrıları, turistik faaliyetler için caydırıcı olabilir.

Yurtdışında turizme gelince, 8 Ekim'de Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi temsilcisi Maria Zakharova, vatandaşlara yurtdışındaki seyahatleri planlamaya dikkatlice yaklaşmalarını ve yabancı tatil yerlerinde epidemiyolojik durumu izlemelerini tavsiye etti . TourDom,ru