Federal Hükümet II köprü için son başvuru tarihini uzattı

Federal Hükümet, 2. Basında çıkan haberlere göre, Ekonomi Bakanı Peter Altmaier de YARDım III' ün çözüm önündeki şartları basitleştirilmişti. Konfederasyon, başvuru sahiplerine daha fazla zaman kazandırmak için Kasım ve Aralık yardımları için başvuru ve II. Federal Ekonomi Bakanlığı ve Federal Maliye Bakanlığı'nın güncellenmiş.

Federal Hükümet II köprü için son başvuru tarihini uzattı
Federal Hükümet II köprü için son başvuru tarihini uzattı

Köprülü yardım II finansman ay Eylül-Aralık kapsar. Başvurular, serbest meslek erbabı dışında bir vergi danışmanı veya denetçi tarafından yapılmalıdır. Sorunlar şu anda, Avrupa Komisyonu'nun devlet yardımı onayına uyarlanan çerçeve koşullarının daha sonra değiştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Diğer şeylerin yanı sıra, sadece bir kayıp kanıtlayabilirim şirketler uygun olduğu tanımlanmıştır. Şimdi vergi danışmanları, daha önce sunulmuş olan başvuruları gözden geçirmek zorunda kalacaklarından korkuyorlar. En azından artık daha fazla zaman alabilir.

 

Köprü yardımı III için daha basit koşullar

Alman Basın Ajansı'ndan alınan bilgiye göre, Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier de yardım III köprü değişiklikler öneriyor. Örneğin, şirketlerin en az yüzde 30 ciro düşüşü gösterebilecekleri her ay için destek alabilmesi gerekir; daha fazla kanıt atlanacaktır.

 

Handelsblatt tarafından aktarılan sözlerinde Altmaier, "III. Destek şirketlerine hızlı bir şekilde varmasını sağlamak için, azami avans ödemesi miktarı toplam 150 bin avroya çıkarılacak. Öneriler önde gelen olarak Federal Hükümette, önde gelen, önde gelen Maliye Bakanlığı' nda da kabul edilecek.