Fransızların istisna olarak Noel ve Yeni Yılda yürüyüş yapmalarına izin verildi.

Ülke mevcut sokağa çıkma yasağını kesintiye uğratacak. Fransız yetkililer, sokağa çıkma yasağını 24 ve 31 Aralık tarihlerinde istisnai olarak kaldırmaya karar verdiler. Kısıtlayıcı tedbirlerin geçici olarak gevşetilmesi 26 Kasım Perşembe günü Başbakan Jean Casteks tarafından duyuruldu. Şu anda Fransa'da bir tecrit rejimi var. Ancak, 15 Aralık'tan itibaren kısıtlamaların yumuşatılması ve yaygın kilitlenme yerine 21: 00-07: 00 arasında sokağa çıkma yasağı getirilmesi planlanıyor. Fransız hükümetinin başkanına göre, sakinlerin Noel'i ve Yeni Yılı kutlaması için akşamları hareket yasaklanmayacak.

Fransızların istisna olarak Noel ve Yeni Yılda yürüyüş yapmalarına izin verildi.
vatandaşların evden en fazla 20 km uzakta üç saat yürümelerine izin verilecek.

Jean Casteks aynı zamanda önümüzdeki bayramları "eskisi gibi" kutlamanın mümkün olmayacağını söyledi. Ona göre, Fransızlar masadaki misafir sayısını sınırlamak ve arkadaşları ve akrabaları ile sayısız toplantı yapmadan yapmak zorunda kalacak. Yetkililer, tatil tarihlerine yakın daha detaylı tavsiyelerde bulunacaklarına söz veriyor.

Daha önce, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, tecrit rejiminin planlanan gevşemesini açıklamıştı. 28 Kasım'dan itibaren bazı kısıtlamalarla tüm dükkanlar çalışmaya başlayacak ve vatandaşların evden en fazla 20 km uzakta üç saat yürümelerine izin verilecek.

Karantina önlemlerinin kaldırılmasının bir sonraki aşaması 15 Aralık için planlanıyor, ancak ancak günlük tespit edilen koronavirüs vakalarının sayısı 5 bin vakayı geçmezse (Kasım ayı başlarında günde 60 binden fazla hasta kaydedildi) rahatlama mümkün.

Rusya'da Yeni Yıl tatillerinin de kısıtlamalarla yapılacağını hatırlatacağız . Başkentte yeni yıl kutlamaları, Noel pazarları ve festivaller iptal edildi. Ayrıca 15 Ocak'a kadar restoran ve barların çalışmaları sınırlı, müzeler kapalı. Tourdom.ru yayın kurulu, okuyucuları Yeni Yıl temasıyla ilgili bir ankete katılmaya davet ediyor.