Host Agency Reviews 'en son seyahat acentesi gelir verileri ile 2020 kapatır

MINNEAPOLIS, MN-sonuçları Ev Sahibi Ajans Yorumları' (HAR) 2020 Gelir Anket sürekli blogüzerinde iniş vardır. Ön gelir verileri yakın zamanda iki raporda yayınlandı: "Barındırılan Seyahat Acentesi Gelir Raporu, 2020" ve "Bağımsız Seyahat Acentası Raporu, 2020." Bu ilk yıl HAR kendi akreditasyon ile bağımsız ajanlar adanmış bir rapor yayınlamak için yeterli veri toplandı oldu.

Host Agency Reviews 'en son seyahat acentesi gelir verileri ile 2020 kapatır
Host Agency Reviews en son seyahat acentesi gelir verileri ile 2020 kapatır

İşte ilk iki segmentten birkaç paket:

2019 yılında tam zamanlı ev sahipliği yapan acentelerin ortalama geliri 64.377 $ ve bağımsız akranları için 59.976 $ oldu.

Ev sahipliği yapan acentelerin %72'si tam zamanlı çalışırken, bağımsız ajanlar arasında bu oran %76'dır.

Ev sahipliği yapan acentelerin %16'sı ve bağımsız acentelerin %17'si 2019 yılında 100 Binden fazla kazandı.

Raporlar gelir, sanayi katılımı, iş alışkanlıkları ve daha fazla bakarak, seyahat acentesi gelir eğilimleri içine derin bir dalış almak.

 

Raporlar, HAR kurucusu Stephanie Lee dedi, "Veri öncesi COVID gelir eğilimleri yansıtır. Özellikle ev sahipliği yapan acenteler için, ortalama gelir her yıl sürekli olarak artmıştır. Bu raporlar, sadece seyahat acentesi endüstrisinin güçlü salgın öncesi sağlığını ölçmekle kalmıyor, aynı zamanda sektörün nihai iyileşmesini işaretlemek için önemli bir kilometre taşı da sunuyor."

 

Ankete yanıt veren farklı seyahat acenteleri türleri ile HAR, dört seyahat acentesi kategorisini (barındırılan seyahat acenteleri, bağımsız seyahat acenteleri, franchise'lar ve seyahat acentesi çalışanları) inceleyecek bir seyahat acentesi demografik raporunu yayınlamanın yanı sıra, seyahat acentesi çalışanları için de gelir sonuçları yayınlayacaktır.

 

HAR ASTA (American Society of Travel Advisors), Travel Leaders Network, Ensembe Travel Group, CCRA, KHM Travel Group, Destination Wedding University, Nexion Travel Group, Gifted Travel Network, Travel Planners International, Travel Quest Networkve Uniglobe Travel Centergibi sektör arkadaşlarının yardımıyla katılım eşiklerini karşıladı.