İş Gezilerinde Yüz Yüze görüşme İsteği  Yüzde 84 Güvenli Seyahati Özledi

İş amaçlı seyahat edenlerin yuzde 84'ü doğru güvenlik önlemleriyle seyahat etmeye istekli. Sigorta kapsamındaki yenilik, gerçek zamanlı bilgi ve temassız ödemeler gezginlerin en önemli gereksinimleridir.

İş Gezilerinde Yüz Yüze görüşme İsteği  Yüzde 84 Güvenli Seyahati Özledi
Gezginler sağlık ve seyahat kısıtlamaları ile ilgili bilgilere ve temassız ödemelere test ve aşı sertifikalarına göre öncelik veriyor

İş seyahati, küresel pandemi sırasında endüstrinin en çok etkilenen sektörlerinden biri olmuştur ve 1.400 düzenli iş seyahatinde yapılan yeni bir çalışmada, pandemi başladığından bu yana ortalama% 60 oranında iş için seyahatlerin% 93 oranında azaldığını (% 78 55 yaş üstü). Ancak, iş seyahatinde olanların% 84'ü, doğru güvenli seyahat önlemleri uygulandığında şimdi seyahat edeceklerini onayladığından, sık seyahat edenler için% 87'ye yükseldiğinden, ihtiyatlı iyimserliğin nedenleri var.

İş için seyahat etme arzusu, insan faktörleri tarafından yönlendirilir; gezginlerin çoğu 'müşterileri ve meslektaşları yüz yüze görmeyi' ve 'yüz yüze görüşmelerde fikirlerini paylaşmayı', hemen ardından 'yemek paylaşmak' gibi sosyal yönleri kaçırır.

Güveni yeniden inşa etmek söz konusu olduğunda, sık seyahat edenler, dokuz seçenekten aşağıdaki beş güvenli seyahat önlemini vurguladılar. Dünya çapındaki seyahat endüstrisi ve hükümetler yeni COVID-19 güvenli önlemlerini uygulamak için birlikte çalışırken, bilgi paylaşımına, temassız ödeme teknolojisine ve kapsamlı sağlık sigortasına öncelik verilmesi gerektiğini öne sürüyor.

İlginç bir şekilde, gezginler, sağlık ve seyahat kısıtlamaları ile ilgili bilgilere ve temassız ödemelere test ve aşı sertifikalarına göre öncelik veriyor ve bu da kendi seyahatlerini ve ilgili riskleri daha güvenli bir şekilde yönetmek için araçlar aradıklarını gösteriyor. İş seyahatinde olanlar ekonomik çevreye karşı da hassastır ve% 96'sı, iş seyahatlerinin haklı gösterilebileceği anlamına gelirse, şirketlerinin seyahat politikasına daha yakından bağlı kalmaktan mutlu olacaklarını onaylamaktadır.

Amadeus Şirketlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rudy Daniello şunları söyledi: “Bulgularımız, iş seyahati endüstrisi için büyük ölçüde cesaret verici olan doğru güvenlik önlemleri uygulandığında yolcuların seyahat etmeye hevesli olduklarını gösteriyor. Aşılama zaman alacak olsa da, seyahat edenleri korumak ve rahatlatmak için şirketler ve seyahat şirketlerinin atabileceği bir dizi adım var. "

Daniello sözlerine şöyle devam etti: “Mobil ödeme ve gider alanındaki yeni yenilikler, gezginlerin doğrudan şirketin banka hesabından cep telefonlarını kullanarak temassız ödeme yapmalarına olanak tanıyan çevrimiçi olarak geliyor. Bu, ödeme terminallerine dokunma veya kağıt makbuzları kullanma ihtiyacını ortadan kaldırırken, harcama bildirimi arka planda otomatikleştirilir. Seyahat edenler ayrıca rezervasyon noktasında seyahat kısıtlamaları, COVID-19 yaygınlığı ve hijyen faktörleri ile ilgili bilgilere erişebilirler. Şu anda zor olsa da, teknolojik yenilikler iş seyahatlerini 2019'da olduğundan daha iyi hale getirebilir. "