Japonya 2021 baharında küçük tur gruplarına girişe izin verebilir

Japon makamları, yabancı turistlerin küçük grupların bir altında ülkeye girmesine izin vermeyi düşünüyor. Bu, 6 Aralık Pazar günü Asahi gazetesi tarafından kaynaklara dayandırılarak bildirildi. Turistlerin negatif bir PCR testi sunmaları ve varışa varmadan önce ayrıntılı bir seyahat planı sunmaları gerekecektir.

Japonya 2021 baharında küçük tur gruplarına girişe izin verebilir
Japonya 2021 baharında küçük tur gruplarına girişe izin verebilir

Japonya'da karantinaya alınmalarına gerek yok, ancak yabancılar toplu taşıma araçlarını kullanamayacak ve sadece kiralık otobüslerle seyahat edecekler. Diğer turist gruplarıyla kesişmeleri de yasaktır. Turistlerin girişine izin verilen ülkelerin listesinin COVID-19 ile mevcut duruma göre belirleneceği belirtiliyor. Artık tıbbi, eğitim, kültür ve iş amaçlı seyahat edenlerin yanı sıra uzun süreli ikamet hakkına sahip olanlar Japonya'ya girebilirler. Aeroflot, Rusya'dan haftada üç kez ve JAL'dan Helsinki üzerinden her 7 günde bir uçar. Ama turist vizesiyle giremezsiniz. "Nisan ayından itibaren turistlere izin verilmesi bekleniyor.Ancak şu ana kadar kesin bir tarih ve resmi açıklama yapılmadı.1 Nisan'dan itibaren grup turlarımız var. Tüm turlar otobüs veya minibüs hareketleriyle gerçekleştirilecek, böylece kara taşımacılığıözellikle gerekli olmayacak." dedi.

 

Şu anda, turizm amaçlı ülkeyi ziyaret etmek için vize belgeleri kabul edilmemaktadır. Gelen yolcuların PCR'nin negatif sonucu olan bir sertifikaya ihtiyacı vardır test en erken 72 saat içinde verilir ve 14 günlük karantinayı geçmeli ve toplu taşıma araçlarında seyahat etmekten kaçınmalıdır. Spectrum, "Bu destinasyonu kitlesel turist satışlarına açmayı dört gözle bekliyoruz ve turistlerin sadık giriş ve konaklama koşullarını dört gözle bekliyoruz." dedi.Hatırlayın Mart ayında Uluslararası Olimpiyat Komitesi 2021 için Japonya'da Olimpiyat Oyunları ertelendiğini açıkladı, onlar 23 Temmuz'da başlayacak.