Japonya'yı vuran büyük kar fırtınasında sekiz kişi öldü, binlerce kişi mahsur kaldı

Güçlü kış fırtınası geçen hafta sonundan hafta sonuna kadar Orta Japonya'nın batı kıyılarını hırpaladı ve bazı bölgeleri 1 metreden fazla kar ile gömdü. En ağır kar Niigata ve Toyama illeri boyunca Japonya'nın batı-orta kıyıları boyunca düştü. Bu bölge, özellikle kıyıdan sadece iç kesimlerde, yoğun kar yağışına yabancı değildir. Ancak, bölge genelinde hareket eden alışılmadık soğuk hava, yoğun kar yağışının deniz seviyesine ve genellikle bu yoğun kar yağışına izin vermesine olanak sağladı.

Japonya'yı vuran büyük kar fırtınasında sekiz kişi öldü, binlerce kişi mahsur kaldı
Japonya yı vuran büyük kar fırtınasında sekiz kişi öldü binlerce kişi mahsur kaldı

Toyama kentindeki kar kalınlığı 35 yıldır ilk kez 1 metreyi aştı.

Daha da ağır kar takada kuzeye daha fazla düştü nerede 8.2 feet (249 cm) bir inanılmaz kar derinliği bildirildi.

Tüm bu yoğun kar yağışı geçen hafta nın sonlarında ve hafta sonu boyunca bölgede önemli aksamalara yol açtı. Yerel basında çıkarılan haberlerde, çoğu kar temizleme çağrısı sırasında toprağa verilen kişilerin yer aldığı fırtınadan kaynaklanan sekiz kişinin ölümüne

Kar yağışının en kötü olduğu dönemde, Fukui Perfection'deki Hokuriku Otoyolu'nda yaklaşık 1.500 araç mahsur kaldı. Yol orta Japonya'nın batı kıyısı boyunca uzanan bir ücretli yoldur. Pazartesi sabahı itibariyle, yerel saatle, yaklaşık 100 araba hala mahsur kaldı. Bu olay, Aralık ayında yağan yoğun kar yağışı sonrasında Niigata'daki bir otoyolda 1000 aracın mahsur kaldıktan sonra geldi.