Mısır'daki turistler için dalış seansları devam ediyor

Şarm El Şeyh'in ana tatil beldesi olduğu Güney Sina'daki altı deniz rezervinde tüplü dalış okulları ve yat gezileri, Mısır Çevre Ajansı tarafından yeniden açılması için yetkilendirildi. Mısır Çevre Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, programların Aralık 2020'den itibaren geri yükleneceği belirtildi.

Mısır'daki turistler için dalış seansları devam ediyor
Eko turizmi desteklemek ve bölgenin doğal kaynakları ile turizm konumunu korumaktan geçiyor

Pandemi nedeniyle dalış faaliyetlerine dokuz ay ara verildi. Ancak turistlerin dalış talebinin yüksek olması ve Güney Sina'nın Mısır'da koronavirüs enfeksiyon oranlarının en düşük olduğu iller arasında olması nedeniyle geleneksel turistik cazibe merkezi yeniden başlatıldı. Güney Sina'daki Güney ve Kuzey Lagünü, Beyaz Ada ve diğerleri gibi yerler turistlere açıktır.

Çevre Bakanı Yasmin Fuad, “Bu alanlar, bir dizi saha araştırması ve bilimsel çalışmalardan sonra ve dalış alanları için ilgili tüm çevresel gerekliliklerle işaretlendikten sonra, dalış yapanları memnun etmek için seçildi” dedi.

Karar, tüm dalış merkezlerinin ve turistik sitelerin denizcilik faaliyetleri için düzenleyici ve çevresel kontroller uygulamasını şart koşuyor. Bakanlık, "Faaliyetlerin yeniden başlatılması, bakanlığın doğa rezervlerinin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak istiyor.

Eko turizmi desteklemek ve bölgenin doğal kaynakları ile turizm konumunu korumaktan geçiyor. Turizmle ilgili denizcilik faaliyetlerinde bulunanları destekleme çabaları çerçevesinde gerçekleşiyor." Dedi. İngiliz Dive Magazine dergisine göre Mısır, 2020 yılında üst üste ikinci kez dünyanın en iyi dalış destinasyonları arasında ikinci sırada yer aldı.