Platin Sermayesi, Ingram Micro'yu 7,2 milyar dolarlık anlaşmayla HNA Group'tan satın alacak

ABD özel sermaye şirketi Platinum Equity Çarşamba günü yaptığı açıklamada, elektronik distribütörü Ingram Micro Inc'i 7,2 milyar dolarlık bir anlaşma ile Çinli havacılık ve nakliye şirketi HNA Group'tan satın alacağını söyledi.

Platin Sermayesi, Ingram Micro'yu 7,2 milyar dolarlık anlaşmayla HNA Group'tan satın alacak
HNA 2016 yılında Apple Inc in iPhone larından Cisco nun ağ ekipmanlarına kadar çeşitli ürünleri 6 milyar ABD doları tutarında bir anlaşmayla dağıtan Ingram'ı satın aldı

Anlaşma, Hainan Havayolları'na sahip olan ve bir zamanlar en çok uçan HNA Group'un, yurtdışında yıllarca süren agresif satın almalardan kaynaklanan likidite risklerini çözmek için bir yeniden yapılandırma programı kapsamında varlıkları elden çıkarmasıyla gerçekleşti.

Eylül ayında, nakit sıkıntısı çeken grubun başkanının, bir davada mahkeme tarafından emredilen 5.300 ABD Dolarını ödememesi nedeniyle uçuşlara ve hızlı trenlere binmesi ve tatile çıkması yasaklandı.

HNA, 2016 yılında Apple Inc'in iPhone'larından Cisco'nun ağ ekipmanlarına kadar çeşitli ürünleri 6 milyar ABD doları tutarında bir anlaşmayla dağıtan Ingram'ı satın aldı.

Birim, Şangay Menkul Kıymetler Borsası'na düzenleyici bir dosyada, satışın, grubun borsada işlem gören bir kolu olan HNA Technology'nin M&A kredileri ve ilgili borçlardaki anapara ve faizi geri ödemesinin yanı sıra giderleri azaltmasına ve likidite baskısını hafifletmesine yardımcı olacağını söyledi. .

35.000 çalışanı olan ve 60 ülkede faaliyet gösteren Ingram, 2019 mali yılında yıllık 47 milyar ABD dolarının üzerinde satış bildirdi.