Sağlıklı Çevre Dostu Seyahat Milleri, bonus Olarak Verildi

Yürüyerek bile mil kazanmanızı sağlayan "Miles" Japonya'da başladı, JAL tarafından yatırım yapıldı. Sağlık ve çevre dostu seyahat bonusları verildi. Ortak şirketlerin faydalarıyla değiştirildi. dünyanın herhangi bir yerinde 1 mil (yaklaşık 1,6 km) seyahat için 1 mil puanı toplaması hizmetidir. Miller ortak şirketlerce  sunulan çeşitli ödüller için kullanılabilir.

Sağlıklı Çevre Dostu Seyahat Milleri, bonus Olarak Verildi
Etkinlik Planlamasında Ekim ayında Red Bull Kasım ayında ise Under Armor koşu ve yürüyüş gibi hareket temalı bir etkinlik gerçekleştirecek Koşulları sağlayan katılımcılara avantajlar sunum yapılacak

Miles Japan, her harekette mil kazanmanızı sağlayan bir uygulama olan "Miles"ı sunmaya başladı. Miles, yapay zekanın akıllı telefon verilerine dayalı olarak ulaşım araçlarını otomatik olarak belirlemesine ve dünyanın herhangi bir yerinde 1 mil (yaklaşık 1,6 km) seyahat için 1 mil puanı toplamasına olanak tanıyan bir hizmettir. Kazandığınız miller, ortak şirketler tarafından sunulan çeşitli ödüller için kullanılabilir.

Miles bir ABD girişimidir. 2016 yılında kurulan hizmet, 2019 yılında başlatıldı. Japonya, denizaşırı genişleyen ilk ülke olacak. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 1.4 milyon kullanıcı var.

Bu hizmetin özelliği, kazanılan millerin ulaşım araçlarına göre değişiklik göstermesi ve çevre dostu seyahat için daha fazla bonus mil verilmesidir. "Yürüme" ve "koşma" 10 defa, bisiklet 5 defa, "otobüs", "tren" ve "kayak" 3 defa, "araba paylaşımı" 2 defa, "araba" 1 defa, "uçak" 0,1 defadır. Çift olarak ayarlanmıştır.

Korona felaketi nedeniyle toplu taşıma kullanımının azalması, yürüyerek ya da bisikletle seyahat edenlerin sayısının artmasıyla son altı ayda kullanıcıların kazandıkları toplam mil sayısı 5 milyar mile ulaştı. Yani.

Basın toplantısında, şirketin CEO'su Cigar Shah, "Japonya'nın puan pazarı büyük ve sağlık ve çevre konusunda yüksek bir bilince sahip" dedi ve denizaşırı genişleme için ilk pazar olarak Japonya'yı seçmenin arka planını açıkladı. Ayrıca eski Uber Japonya temsilcisi ve Miles Japan CEO'su Bay Masami Takahashi, korona felaketi nedeniyle davranış değişikliklerinin ve artan sağlık ve çevre bilincinin "Miles" kullanımını destekleyeceğini söyledi. karşılaşmalar, keşifler, tüketim hareketin önünde. Gelecekte hareket kısıtlamaları kalkacak ve ortam serbest dolaşım ortamına dönüşecek. Bunu destekleyeceğiz." Güven gösterdi.

Hareket geçmişi, uygulamada otomatik olarak kaydedilir ve ayrıca her hareketin kalkış ve varış noktalarını bir harita üzerinde görüntülemek de mümkündür. Mobil bilgiler kişisel bilgiler olmasına rağmen Bay Takahashi, "hizmeti Japonya'da başlatırken sunucular gibi arka uçların Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrıldığını vurguladı. Üçüncü şahıslara bilgi sağlamayacağız." Öte yandan, gelecekte, insan akışındaki değişikliklerin ve eğilimlerin bir analizi olarak anonimleştirilmiş verileri diğer şirketlerle paylaşma isteğini de gösterdi.

Şirketin iş modeli performansa dayalı ücretlendirmedir. Satış bağlantılı bir model olarak, Mil avantajlarından elde edilen satışlardan ortak şirketlerden komisyon alınmaktadır. Ayrıca EBM modeli olarak müşteri gönderen her kullanıcı için ücret tahsil edilecektir.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcıların %60'ı 20'li ve 40'lı yaşlarının başındaki kadınlardır. Japonya'daki hedefle ilgili olarak Bay Takahashi, "Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 1,4 milyon kişiye mümkün olduğunca yaklaşmak istiyorum. Sağlık bilincine sahip bir kişi olmaktan ziyade, sağlık bilincine sahip sıradan kullanıcıların kullanılmasını öngörüyorum. bir durak yürümek ya da kısa bir sapma yapmak gibi." diye açıkladım.

83 şirketten 108 fayda, JAL yatırımı, Shibuya Ward ile bağlantı

Kilometre ödülleri ile ilgili olarak, toplam 108 çeşit ödül sunmak için şu anda 83 şirketle ortaklık yapıyoruz. Bunlar arasında JAL, sadece bir ortak şirket olarak yer almakla kalmıyor, aynı zamanda JAL İnovasyon Fonu'ndan Miles Japan'a da yatırım yapıyor. Halihazırda Hawaii'de Miles kullanarak hizmet veriyoruz. Şirketin Genel Müdürü ve Dijital İnovasyon Bölümü Genel Müdürü Bay Tomohiro Nishihata, "Tabimae, Tabinaka ve Tabiato'da seyahat ederek daha iyi hizmetler sunacağız. Gitmek istiyorum" dedi ve dört gözle bekliyordu. Miles ile olan ortaklığı.

JAL, bir avantaj olarak, JALPAK'ın yurt içi dinamik paketinde indirimlerin yanı sıra JAL ABC'de denizaşırı Wi-Fi yönlendirici kiralama ve havaalanı teslimat hizmetlerinde indirimler sunacak.

Ayrıca JR East, STATION WORK için ücretsiz kuponlar, JRE MALL'da kullanılabilecek kuponlar ve NewDays için ücretsiz kuponlar sunmaktadır. FamilyMart size ücretsiz bir kahve kullanım kuponu verecektir.

Millerin nasıl kullanılacağı ile ilgili olarak, avantaj ve hediye kartlarının değişiminin yanı sıra "piyango", "bağış" ve "etkinlik planlama" da hazırlanacak. "Piyango"da, millerinizi çeşitli ürün ve hizmetler kazanabileceğiniz bir çekilişe katılmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, "DAZN" 6 aylık hediye kodu, "hulu" ise 5 aylık ön ödemeli kart sağlayacaktır.

"Bağış"ta, bir ortak veya Miles Japan, kullanıcının isteği doğrultusunda sosyal katkı faaliyetlerine mil bağışlar. "Aioi Nissei Dowa Insurance" orman koruma faaliyetlerine, "Brother Industries" çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına, "Hayvan Bağışı" hayvanların korunmasına ve "Çocukları Kurtarın" nafaka faaliyetlerine katılacak.

"Etkinlik Planlaması"nda Ekim ayında "Red Bull", Kasım ayında ise "Under Armor" koşu ve yürüyüş gibi hareket temalı bir etkinlik gerçekleştirecek. Koşulları sağlayan katılımcılara avantajlar sunun.

Ayrıca Miles Japan, sosyal sorunları çözme çabası olarak hizmetin lansmanı sırasında Shibuya Ward ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. İlk aktivite olarak Shibuya Ward'daki temizlik faaliyetine katılanlara bonus mil verilecektir. Alışveriş bölgeleri, mahalle dernekleri ve yerel yönetimlerle işbirliğini genişletmeye devam etmeyi planlıyoruz.

Metre veya kilometre olarak değil, mil olarak gösterilir. Bay Takahashi, "Havacılık kilometresine aşina olduğum için milleri olduğu gibi kullandım" diye açıkladı. Shah CEO'su Silikon Vadisi'nden çevrimiçi katıldı.