Seyahat acentelerinin ruh hali çok zayıf düzeyde düzeldi

Yönetim danışmanlığı Dr Fried & Partner satış iklim endeksine göre, önümüzdeki altı ay içinde daha iyi talep bekliyoruz sabit satış temsilcilerinin oranı artmaktadır. Ancak yüzde 5,5 ile son derece düşük bir seviyede seyreder.

Seyahat acentelerinin ruh hali çok zayıf düzeyde düzeldi
Seyahat acentelerinin ruh hali çok zayıf düzeyde düzeldi

İstatistiklerde, bu bir şeydir. Olgusal olarak yanlış olmadan, mevcut Satış İklim Endeksi rakamları seyahat acentelerinin sayısı önümüzdeki altı ay içinde daha iyi talep bekliyor bir önceki aya göre yüzde 20'den fazla arttığını göstermektedir. İstikrarlı talep bekleyenlerin oranı aynı dönemde neredeyse iki katına çıktı.

 

Ancak önümüzdeki altı ay içinde daha iyi işlere inananların oranı sadece yüzde 4,5'ten yüzde 5,5'e yükseldi. Ve istikrarlı talep bekleyenler bile artık sadece yüzde 6,2'yi (Kasım 3,8) oluşturuyor.

 

Durum kazanç durumunda benzerdir. Kasım ayı başında, katılımcı ofislerin yüzde 2,3'ü kazançlarının önümüzdeki aylarda artacağını umuyordu, ancak şimdi yüzde 5,5. İyimserler arasında yüzde 100'den fazla etkileyici bir artış bir neredeyse yüzde 95 hala ekonomik durumun iyileşmesini beklemeyin gerçeğini göz ardı koşuluyla. 145 katılımcının yüzde 14,5'i kazanç durumunun değişmeyeceğini söylüyor.

 

Bu bağlamda, ruh hali resminde iyileşme nedenleri hakkında spekülasyon neredeyse boş. Umutlar Köprü Yardımı III uzantısı çimlenme olabilir, ya da yakında kullanılabilecek etkili bir aşı umudu. Öte yandan, mevcut enfeksiyon olayları ve yaklaşan "sert" kapatma oldukça turizm için genel koşulların erken bir iyileşme üzerinde şüphe döküm. Ve en önemli seyahat ülkelerinde bile, durumun gevşemesi söz konusu olamaz. Bu bağlamda, satış iklim endeksi öncelikle kısa vadede çok fazla iyimserlik güneşli zihinleri için bir konu olmaya muhtemedir.