Tur Operatörleri Seyahat acentelerinden Daha Fazla Ümitli

Seyahat acentaleri ve turoperatörleri 2022 yılı turizm sezonunun sonuçlarıyla ilgili anketler netleşti. Seyahat acente profesyonellerinden 250 katılımcı, turist hareketliliğinin yüzde 52 si iklim tartışmaları nedeniyle kayıp beklemekte. Sezon için öngörülen yüzde 33 karamsarlığı korurken, yüzde 65 tur operatörleri daha ümitli olduklarını belirtti.

Tur Operatörleri Seyahat acentelerinden Daha Fazla Ümitli
Ankete katılan turizm uzmanlarının giderek daha karmaşık hale gelen seyahat dünyasının uzmanlık bilgisi gerektirdiği gerçeğinden umut alması daha olası

Ankete katılan tur operatörlerinin patronları ve çalışanlarının yüzde 46'sı, şirketlerinin yakın değişikliklerden fayda sağlayacağını düşünüyor. Seyahat acentelerinin sadece yüzde 15'i bu iyimserliği paylaşıyor.

Tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin yaklaşık beşte biri, seyahat sırasında CO2 emisyonlarıyla ilgili tartışmaların kendileri için hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini varsayıyor.

Ankete katılan turizm uzmanlarına göre, en büyük risk faktörü, iklime zarar veren emisyonlar için daha yüksek maliyetlerden kaynaklanan yükselen fiyatlar. Bu, yanıtlayıcıların yaptığı bir dizi yorumdan anlaşılmaktadır. Uzun mesafeli seyahate güçlü bir şekilde odaklanan aktörler bu konuda özellikle endişelidir.

Karmaşık problemler uzmanlık bilgisi gerektirir

Ankete katılan turizm uzmanlarının, giderek daha karmaşık hale gelen seyahat dünyasının uzmanlık bilgisi gerektirdiği gerçeğinden umut alması daha olası. Bir katılımcı, "Proaktif olmak her zaman en iyisiydi; kafanızı kuma gömmek hiçbir zaman iyi bir strateji olmadı" diye yazdı.

Bu arada, seyahat endüstrisinde hala insan yapımı iEklim değişikliğini inkar eden insanlar var. Bir yorumda şöyle deniyor: "Aydınlanmış seyahat danışmanları, müşteriye tüm bu insan yapımı iklim ısınmasının yine bir yalan olduğunu gösterebildikleri için herhangi bir kayba uğramayacaklar. İklim ısınmasına dünyanın yörüngesi." güneşten ve güneşten çok kozmik dalgalanmalara neden oluyor.