Almanya Kalkınma Bankası KfW, Turizme programını genişletiyor

Federal hükümet, KfW ekspres kredisi de dahil olmak üzere KfW özel programını 30 Haziran 2021'e kadar uzattı. Serbest meslek sahipleri ve en fazla on çalışanı olan şirketler artık kendi ana bankaları aracılığıyla bir KfW ekspres kredisi için başvurabilirler.

Almanya Kalkınma Bankası KfW, Turizme programını genişletiyor
Alman Seyahat Derneği Turizmciler hükümetin kararını memnuniyetle karşılıyor 

Özellikle küçük ölçekli turizm işletmelere yönelik kurtarma operasyonu olan KfW ile işletmeler rahat nefes alabilecekler. Kredi limiti 300.000 Euro'ya kadar, maksimum tutar 2019'da elde edilen ciroya bağlı. Federal hükümet tüm riski üstlenir ve ana bankaları sorumluluktan kurtarır.

 KfW hızlı kredilerinin geri ödenmesine ilişkin düzenlemeler de iyileştirilmektedir. 16 Kasım'dan itibaren, erken, orantılı geri ödeme artık bir ön ödeme cezası olmaksızın da mümkün. Federal Ekonomi Bakanlığı'na göre bu, diğer Corona yardım programlarıyla kombinasyonu daha kolay hale getiriyor.

Alman Seyahat Derneği Turizmciler, hükümetin kararını memnuniyetle karşılıyor 

Özellikle, KfW hızlı kredisinin on kişiye kadar çalışanı olan serbest meslek sahibi kişilere ve şirketlere genişletilmesi "DRV'nin erken bir gerekliliği ve seyahat acenteleri ile tur operatörleri arasındaki küçük ve çok küçük işletmelerin kötü durumlarını hafifletmek ve onlara bürokratik olmayan likidite sağlamak için kesinlikle doğru adımdır. DRV Başkanı Norbert Fiebig "koy" diyor.

Serbest meslek sahipleri ve en fazla on çalışanı olan şirketler raise büro işletmecileri ve seyahat acenteleri, artık KfW hızlı krediler için başvurabilir