Rusya da Rostourism'den Sübvansiyon İçin Başvuranların Sayısı Hibe Sayısının 10 Katı Oldu

Rusya da Departman kazananları en geç 10 Kasım'a kadar açıklayacak. Rosturizm, turizmin gelişmesi için ulusal bir proje geliştirdi Rosturizm başkanı Zarina Doguzova imzasıyla başlatıldığı iddia edilen proje ile turizmin gelişmesi için 3 proje ile 2030 yılına kadar hesaplamalar yapıldı MOSKOVA - ÖZEL Rusya Federal Turizm Haber Ajansı Rosturizm, turizmin gelişmesi için ulusal bir proje geliştirdi. Bu projenin uygulanmasının yaklaşık 629 milyar ruble maliyeti olduğu da tahmin ediliyor. Rus iş dünyası gazetesi Vedomosti'nin edindği bilgilere göre, Rosturizm, "Turizm ve konaklama endüstrisi" başlıklı bir proje hazırlayarak onay alınması için Bakanlar Kurulu'na gönderdi. Vedomosti'nin iddiasına göre, söz konusu projeyi anlatan belgeye Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova imza attı. Belgenin bir nüshasına ulaştığını iddia eden gazeteye göre, ulusal proje üç federal proje içermektedir:

Rusya da Rostourism'den Sübvansiyon İçin Başvuranların Sayısı Hibe  Sayısının 10 Katı  Oldu
Rusya da Rostourism'den Sübvansiyon İçin Başvuranların Sayısı Hibe Sayısının 10 Katı Oldu

Rusya da Departman kazananları en geç 10 Kasım'a kadar açıklayacak.

1- Ülke genelinde kaliteli ve çeşitli turistik ürünlerin oluşturulması

2- Turistik ürünün ulaşılabilirliğini artırmak

3- Turizm alanında yönetiminin Geliştirilmesi Vedomosti'ye göre, tüm ulusal projenin uygulanması 2030'a kadar hesaplandı. Uygulama maliyeti 628,9 milyar ruble. En pahalısı, ülke çapında “yüksek kaliteli ve çeşitli turist ürünleri” oluşturmaya yönelik ilk federal projedir. Rosturizm, bunun uygulanması için 524,8 milyar ruble harcamayı öneriyor. Belgeye göre Rosturizm, 10 yıl içinde sanatoryum ve dispanserlerde dinlenecek Rusların sayısını yaklaşık ikiye katlamayı planlıyor: 6,7 milyondan 11,5 milyon kişiye ve Rusların yurtiçi seyahatlerinin sayısında üç kat artış sağlamayı hedefliyor.

Rusya da 8 Ekim'de Rostourism, tüzel kişilerden ve bireysel girişimcilerden yurtiçi ve gelen turizmin geliştirilmesi için hibe başvurularının kabulünü tamamladı ve bir dizi belge sunmayı başaran başvuru sahiplerinin sayısını bildirdi.

Bunların 4.000'den fazlası vardı, bu sübvansiyon alabileceklerin potansiyel sayısının yaklaşık 10 katı, çünkü programa toplam 1.2 milyar ruble tahsis edildi, çünkü program için maksimum hibe miktarı 3 milyon ruble olacak, bu nedenle bu meblağa başvurmak için 400 bireysel girişimci ve ticari kuruluş yapabilecektir.

Toplamda, 10 binden fazla başvuru sahibinin kişisel hesabının özel bir siteye kaydedildiğini, ancak herkesin gerekli belgeleri toplayamadığını unutmayın. Başvurular kısa bir süre içinde kabul edildi - 22 Eylül'den 8 Ekim'e kadar ve uzmanların öngördüğü gibi, zamanında gelmek için ilk baharda başvuruyu hazırlamak gerekiyordu. Şimdi yarışma komitesinin başvuruları dikkate alması ve en geç 10 Kasım'a kadar yarışmanın resmi web sitesinde yayınlanan bir dizi kritere göre kazananları seçmesi gerekecek. yetkililer.

Yarışmanın devlet rezerv fonundan finanse edildiğini ve fonların yeni turist rotaları, mobil seyahat rehberleri ve sesli rehberler geliştirmek, engelliler için erişilebilir bir ortam yaratmak, turistik ekipman ve ekipman satın almak, modüler oteller, kiralama noktaları, eğlence altyapısı için kullanılması gerektiğini hatırlayın. ve benzeri. Aynı zamanda, seyahat endüstrisi temsilcilerinin buna tepkisinin çelişkili olduğu ortaya çıktı.

Uzmanlar, bu tür sübvansiyonların verilmesinin, zayıf bir turist altyapısı sorununu çözmediği ve iyi, ancak tek seferlik eylemler yerine, endüstri ile mutabık kalınan tam ölçekli bir konsept ve bölgelerin kalkınması için bir strateji gerektiğinden iç turizmin gelişimini teşvik etme olasılığının düşük olduğunu belirtti.

Rostourism tarafından geliştirilen ve uzmanlardan eleştiri alan ulusal proje ‘’Turizm’’ nin hedef göstergeleri listesine hibeler de dahil edildi. Resmi ifadede - "Hibe desteği ile desteklenen, iç ve dış turizmin geliştirilmesini amaçlayan kamu ve iş girişimlerinin sayısı." Önümüzdeki yıl 2022 - 1750'ye kadar ve 2030'a kadar - 8417'ye kadar bu tür 785 proje olması planlanıyor.