AB Turizm UNWTO Bakanlarıyla Beraber Geleceğe Bakıyor

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili Bakanlara hitaben yaptığı konuşmada Avrupalı ​​liderleri turizm işlerini ve işletmelerini korudukları için övdü. UNWTO liderlik ayrıca Avrupa Kurumları ile bağların güçlendirilmesine, turizm Sorumlusu AB Bakanları gayri resmi toplantısı yönetildi.Avrupa Birliği Konseyi Slovenya Başkanlığı, kapsayıcı, pandemi sonrası toparlanma için sektörün artan alaka düzeyini ve önemini kabul ederek turizmi çalışma programına dahil etti.

AB Turizm UNWTO Bakanlarıyla Beraber Geleceğe Bakıyor
Avrupa Turizm Bakanları daha sonra 30 Kasım 3 Aralık tarihleri ​​arasında İspanya nın Madrid kentinde yapılması planlanan UNWTO Genel Kurulu nun bir parçası olacaklar

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili Bakanlara hitaben yaptığı konuşmada, Avrupalı ​​liderleri turizm işlerini ve işletmelerini korudukları ve uyumlu kurallar ve protokoller ve AB Dijital COVID Sertifikasının tanıtılması yoluyla uluslararası seyahate olan güvenin yeniden sağlanmasında öncü bir rol oynadıkları için övdü.

Aynı zamanda, Genel Sekreter, AB Bakanlarına, UNWTO'nun sektörün krize tepkisine öncülük eden kendi çalışmalarının yanı sıra turizmin iklim eylemini ilerleten daha yakın tarihli başarıları hakkında bir genel bakış sağladı. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas , sektörü birleştirmek ve toparlanma için net, uyumlu öneriler sunmak için oluşturulan UNWTO Küresel Turizm Krizi Komitesi'nde aktif rol oynadı ve ayrıca Madrid'deki UNWTO Genel Merkezini yüz yüze ziyaret etti. Genel Sekreter ile yüz yüze görüşmeler.

Bağların güçlendirilmesi

Bu son müdahale, pandemi öncesinde yapılan çalışmalara dayanarak UNWTO ile Avrupa Kurumları arasındaki bağları daha da güçlendiriyor. Şubat 2020'de UNWTO liderliği Brüksel'i ziyaret etti. Avrupa Parlamentosu'na hitap etmenin yanı sıra Genel Sekreter Pololikashvili, Avrupa Ülkeleri Turizm Bakanları ve Dışişleri Bakanları ile de bir araya gelerek, sektörün bölge genelinde kapsayıcı büyümeyi yönlendirmede ve Avrupa Yeşil Birliği'nin hedeflerini ilerletmede oynayabileceği rolü netleştirdi. Anlaşmak. Daha yakın zamanlarda, UNWTO liderliği, Avrupa ekonomileri ve toplumları için turizmin toparlanma ve gelecekteki büyüme üzerindeki yerine odaklanan daha derinlemesine bir gündemle Ekim ayında Brüksel'e döndü.

AB Turizmden Sorumlu Bakanların gayrı resmi toplantısının ardından UNWTO, yine Slovenya'nın Avrupa Birliği Konseyi Başkanlığı zemininde düzenlenen 20. Avrupa Turizm Forumu'na da katıldı. Avrupa Turizm Bakanları daha sonra, 30 Kasım - 3 Aralık tarihleri ​​arasında İspanya'nın Madrid kentinde yapılması planlanan UNWTO Genel Kurulu'nun bir parçası olacaklar.

UNWTO, AB TURİZM BAKANLARIYLA GELECEĞE BAKIYOR

UNWTO liderliği Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili Avrupa Kurumları ile bağları daha da güçlendiren, turizmden sorumlu AB bakanlarının, dijital COVID Sertifikasının tanıtılması yoluyla uluslararası seyahate duyulan güvenin yeniden sağlanmasında öncü bir rol oynadıkları için övdü. Avrupa Birliği Konseyi Slovenya Başkanlığı, kapsayıcı, pandemi sonrası toparlanma için sektörün artan alaka düzeyini ve önemini kabul ederek turizmi çalışma programına dahil etti.

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili Bakanlara hitaben yaptığı konuşmada, Avrupalı ​​liderleri turizm işlerini ve işletmelerini korudukları ve uyumlu kurallar ve protokoller ve AB Dijital COVID Sertifikasının tanıtılması yoluyla uluslararası seyahate duyulan güvenin yeniden sağlanmasında öncü bir rol oynadıkları için övdü.

Aynı zamanda Genel Sekreter, AB Bakanlarına, UNWTO'nun sektörün krize müdahalesine öncülük eden kendi çalışmalarının yanı sıra turizmin iklim eylemini ilerleten daha yakın tarihli başarıları hakkında bir genel bakış da sağladı. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, sektörü birleştirmek ve toparlanma için net, uyumlu öneriler sunmak için oluşturulan UNWTO Küresel Turizm Krizi Komitesi'nde aktif rol oynadı ve ayrıca Madrid'deki UNWTO Genel Merkezini yüz yüze ziyaret etti. Genel Sekreter ile yüz yüze görüşmeler.

bağları güçlendirmek

Bu son müdahale, pandemi öncesinde yapılan çalışmalara dayanarak UNWTO ile Avrupa Kurumları arasındaki bağları daha da güçlendiriyor. Şubat 2020'de UNWTO liderliği Brüksel'i ziyaret etti. Avrupa Parlamentosu'na hitap etmenin yanı sıra, Genel Sekreter Pololikashvili, Avrupa Ülkeleri Turizm Bakanları ve Dışişleri Bakanları ile de bir araya gelerek, sektörün bölge genelinde kapsayıcı büyümeyi yönlendirmede ve Avrupa Yeşil Birliği'nin hedeflerini ilerletmede oynayabileceği rolü netleştirdi. Anlaşma . Daha yakın zamanlarda, UNWTO liderliği, Avrupa ekonomileri ve toplumları için turizmin toparlanma ve gelecekteki büyüme üzerindeki yerine odaklanan daha derinlemesine bir gündemle Ekim ayında Brüksel'e döndü.

Gayriresmi toplantısında itibaren ardından Turizmi Sorumlu AB Bakanları, UNWTO da 20'de yer aldı inci Avrupa Birliği Konseyi Sloven Başkanlığı fonunda tutulan, Avrupa Turizm Forumu. Avrupa Turizm Bakanları daha sonra , 30 Kasım - 3 Aralık tarihleri ​​arasında İspanya'nın Madrid kentinde yapılması planlanan UNWTO Genel Kurulu'nun bir parçası olacaklar .