ABD halkı, İngiltere’nin Seyahat Kısıtlamasının Kalkmasını Bekliyor

İngiltere’deki seyahat kısıtlamaları gevşetildiğinde tüm dünya’da olduğu gibi seyahatler başlayacak. ABD vatandaşlarında da ciddi arkadaş ve aile ziyaretleri 2024 yılına kadar 10 milyona varacak. British Airways ve Virgin Atlantic dahil, ABD uçuş programlarının İngiltere merkezli havayolları, ABD'ye uçuş talebinde artış olduğunu bildirdi.

ABD halkı, İngiltere’nin Seyahat Kısıtlamasının Kalkmasını Bekliyor
GlobalData tarafından yapılan bir ankette küresel katılımcıların yüzde 58i karantina gereksinimlerinin uluslararası seyahat için en büyük caydırıcı unsur olduğunu ortaya koydu

ABD, İngiltere'deki seyahat kısıtlamalarını gevşettiğinden, 2024 yılına kadar arkadaş ve aile ziyaretleri 10 milyon artacak. 1.361 katılımcı anketi de bu yönde açıklamalarda bulunuldu.

VFR gezginlerin, acil seyahat kurtarma aşamasında talebe öncülük etmesi muhtemeldir. VFR seyahat, 2021 ve 2024 arasında %24,8'lik yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) artmaya hazırlanıyor. Birleşik Krallık-ABD uçuşları, uçuş talebi arttıkça toparlanmayı destekleyecek.

ABD'de aşılı Birleşik Krallık sakinleri için seyahat kısıtlamalarının Kasım ayının başından itibaren gevşetileceği duyurdu. Aileleri ve arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelmek isteyen insanlar tarafından olumlu karşılanacak. Önde gelen veri ve analitik şirketi GlobalData , İngiltere'den arkadaş ve akraba ziyareti (VFR) için seyahat eden insan sayısının 2021'de 10,6 milyondan 2024'e kadar 20,5 milyona yükseleceğini belirtiyor. Bu %24,8'lik etkileyici bir CAGR. Bu, Birleşik Krallık turist akınından faydalanacak olan ABD turizmi için sadece iyi bir haber.

GlobalData'da Yardımcı Seyahat ve Turizm Analisti Jia Haider , “ Seyahat kısıtlamaları hafiflemeye başladıkça ve bastırılmış talep ortadan kalktıkça, VFR seyahatinin yakın gelecekte talebe öncülük etmesi muhtemeldir. Aslında, VFR'nin boş zamana göre daha büyük bir hızda artması bekleniyor; bu, Covid öncesi boş zaman talebinin VFR'den önemli ölçüde daha yüksek olması nedeniyle olağandışı bir durum. VFR seyahat talebine odaklanmak hem Birleşik Krallık hem de ABD havayolları için akıllıca bir hareket olacaktır, çünkü Birleşik Krallık yolcuları aylarca ayrı kaldıktan sonra sevdikleriyle yeniden bağlantı kurmak isterler .”

GlobalData tarafından yapılan bir ankette, küresel katılımcıların %58'i karantina gereksinimlerinin uluslararası seyahat için en büyük caydırıcı unsur olduğunu ortaya koydu.  %55'lik bir kesim de seyahat kısıtlamalarından caydırılacağını söyledi.

Haider şöyle devam ediyor: “ Seyahat kısıtlamalarının ve karantina gereksinimlerinin hafifletilmesiyle seyahat etme konusundaki tereddüt muhtemelen değişecek. Kasım ayının başından itibaren, tam aşılı Birleşik Krallık gezginleri karantina gerekliliklerini aşabilecek. ABD'ye girerken daha az seyahat kısıtlamasıyla karşılaşabilecekler. Bununla birlikte, seyahatten en fazla üç gün önce negatif bir test sonucunun kanıtını veya son üç ay içinde COVID-19'dan iyileşme kanıtı sağlamaları gerekecektir.

Bu rahatlama, yurt dışına çıkmak isteyenler için iyiye işarettir. ABD, uzun süredir İngiltere'deki turistler için popüler bir destinasyondur ve GlobalData analizi, ABD'nin 2019'da en popüler beşinci uluslararası destinasyon olduğunu gösteriyor. Kısıtlamaların hafifletilmesiyle, muhtemelen bastırılmış talebi serbest bırakacak ve seyahat şirketleri için çok ihtiyaç duyulan geliri sağlayacak .”

Doğrudan uçuşlar, çok ihtiyaç duyulan gelirin elde edilmesinde ve uçuş sıklığının artmasında da rol oynayabilir.

Haider şunları ekliyor: “ British Airways ve Virgin Atlantic dahil olmak üzere güçlü ABD uçuş programlarına sahip İngiltere merkezli havayolları, ABD'ye uçuş talebinde artış olduğunu bildirdi. Doğrudan uçuşlar, bir aktarma merkezi aracılığıyla bağlantı kurmaktan daha güvenli bir deneyime izin verdikleri için, gezginler tarafından büyük olasılıkla tercih edilecektir .”