amaca-seyahat-etme-egilimi

Şirket kurucusu Bruce Poon Tip, gezginlerin tatil kararlarını daha hedefli hale getirmek ve paralarının nereye gittiğini bilmek istediklerini söylüyor. Organizatöre göre, Avrupalı ​​gezginlerin yüzde 66'sı paralarının yerel nüfusa fayda sağlamasını istiyor.

amaca-seyahat-etme-egilimi
Pandeminin patlak vermesinden önce bulunduğumuz yer bir endüstri olarak olmamız gereken yer değildir

Poon Tip, sektörün "dibe vurduğuna" ve ileriye bakmaya başlayabileceğine inanıyor. Bu aynı zamanda G Adventures'ın üçte ikisi şirket ile zaten seyahat etmiş olan 1.361 Avrupalı ​​anket katılımcısının yer aldığı bir tüketici panelinin sonuçlarında da gösterildi. Bir bulguya göre tüm işaretler seyahat sektöründe hızlı bir toparlanmaya işaret ediyor. Avrupalı ​​gezginlerin yüzde 64'ü, tecritlerin onları her zamankinden daha fazla seyahat etme isteği yaptığını söyledi. İnsanların yüzde 83'ü bir sonraki uluslararası tatillerini henüz rezerve etmemişti ve şimdi 47'si kısa sürede bir tatil gezisi rezervasyonu yapmak istiyor.

Aşı bekleyenlerin yüzde kırk beşi aşı olduktan sonra üç ay içinde seyahat etmek istediklerini ve yüzde 60'ı aşı olduktan sonra altı ay içinde seyahat etmeyi planladıklarını söyledi. Poon Tip, artan aşılama oranlarıyla birlikte gerçek bir rezervasyonların beklenebileceğinden şüpheleniyor.

"Eğitimci" olacak seyahat acenteleri

Corona, ekolojik ve sosyal açıdan sorumlu gezilere doğru eğilimi güçlendirdi, G-Adventures patronu iyimser. Seyahat acenteleri bunda önemli bir rol oynayabilir. "Seyahat acenteleri müşterileri için savunuculardır - o zaman içinde daha da önemli hale geldiler. Yapabileceğimiz en önemli şey, müşterileri farklı seyahatler konusunda eğitmektir." Poon Tip, seyahat acentelerinin "bunu yapmak için muazzam bir güce sahip olduğunu" söyledi.

Organizatör, "Pandeminin patlak vermesinden önce bulunduğumuz yer, bir endüstri olarak olmamız gereken yer değildir - öyleyse neden normale dönmek için savaşmalıyız? Normal o kadar da iyi değildi," dedi organizatör, "Halk, Gitmek istedikleri yere gelince daha odaklanıyorlar ve seyahatin kolaylığından ziyade neden bir destinasyona gitmek istediklerini düşünüyorlar. Büyük bir fark yaratmak için sadece birkaç kişi yeterli ”diye tahmin ediyor.

Seyahat açlığı sorumluluk duygusuyla buluşuyor

Poon Tip, en son G Adventures anketine göre, Avrupalı ​​gezginler seyahate aç ve gitmeye hazır, ancak aynı zamanda daha bilinçli hale geliyorlar. "Dönüm noktası tatilleri" ve sözde "kova listesi" gezileri hala seyahat gündeminin en üstünde yer alıyor, ancak gezginler tatil kararlarını daha kesin bir şekilde vermek ve paralarının nereye gittiğini bilmek istiyor. Avrupalı ​​gezginlerin yüzde 66'sı paralarını birlikte istiyor. Yerel nüfusun yüzde 32'si, tekrar dünyaya gelebilirlerse aktif bir yolculuğa çıkmak isteyeceklerini söyledi. Ayrıca ankete katılanların yüzde 50'si dışarıya çıkmak istedi - "muhtemelen yorgunluğu kilitlemek için bir panzehir olarak. ".