Aida Cruises, Gemiye Binerken PCR Testlerini İptal Etti

Önümüzdeki Perşembe gününden itibaren Aida Cruises, tüm kalkışlarda PCR testinden feragat edecek. Alman kruvaziyer lideri bunu Reise vor9'un talebi üzerine doğruladı. Mevcut Corona durumuna uyum sağlıyorsunuz. İleride yanınızda getireceğiniz sertifikalı bir antijen testi yeterli olacaktır.

Aida Cruises, Gemiye Binerken PCR Testlerini İptal Etti
On iki yaş ve üzeri misafirler için tam aşı korumasıdır.

Aida yaptığı açıklamada, "28 Nisan 2022'den itibaren tüm Aida gemilerinde check-in sırasında Covid 19 testi yapılmayacaktır." Dedi. Ama test yapmadan uçağa binemezsiniz.

"Üç yaş ve üzeri tüm misafirlerimizin yanlarında seyahat etmeleri için sertifikalı antijen testi yaptırılması gerekmektedir. Test sonucunun check-in sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Antijen testi için mümkün olan en erken test süresi uçağa binmeden 1 gün öncedir" diye devam ediyor.

Ancak, bir Aida gemi yolculuğuna katılmanın ön koşulu, on iki yaş ve üzeri misafirler için tam aşı korumasıdır. Aida, "Sadece Avrupa Birliği'nin Covid-19 sertifikası, tam aşı korumasının kanıtı olarak geçerlidir" diye açıklıyor. On bir yaşına kadar olan çocuklar için negatif Covid 19 testi gereklidir.

Aida Cruises, son birkaç hafta içinde genel pandemi durumunun hafiflediğini açıklıyor. Hem Almanya'da hem de Aida'nın ziyaret ettiği destinasyonlarda sayısız dinlenme gerçekleşiyor.

"Aida Cruises, bilimsel bilgi ve deneyim temelinde ve tıp uzmanlarıyla yakın işbirliği içinde, test yönetmeliklerini mevcut duruma uyarladı."