Bavarya Ağustos'ta Turizmde Çift Haneli Büyüme Gösterdi

Ağustos, Bavyera'da turizm için en önemli aylardan biridir. Bu yıl da yaz tatili ayı, pandeminin vurduğu sektörün daha da toparlanmasına katkıda bulundu. Bavyera Eyalet İstatistik Ofisi uzmanları, Ağustos 2020'ye göre yüzde 13,0 daha yüksek olan yaklaşık 3,6 milyon misafir geldiğini bildirdi. Turizmdeki büyüme, 11,3 milyon geceleme (Ağustos 2020'ye kıyasla yüzde +14,9) ile daha da doğrulandı.

Bavarya Ağustos'ta Turizmde Çift Haneli Büyüme Gösterdi
Aylık bir karşılaştırmada turizm büyümesi ne kadar olumlu olsa da bir önceki yılın aynı döneminden 2021e kadar tüm yıldaki değerleri eşleştirmek henüz mümkün değil

Yerli ziyaretçi sayısı bir önceki yılın rakamını yüzde 10,4 aştı ve 2019 sonucundan biraz daha düşük . Gecelik konaklamalar sadece 10 milyonu (10,2 milyon, yüzde +13,5) değil, aynı zamanda Corona öncesi sonuçları da kırdı.

Yurt dışından gelen ziyaretçi sayısındaki artış da önemli. Bavyera'ya yüzde 32,1 daha fazla uluslararası turist geldi ve geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30,2 daha sık geceleme yaptı.

Ağustos ayındaki turizm artışı otel sektörüne de yansıdı ve yüzde 16,4 daha fazla misafir ve yüzde 18,9 daha fazla geceleme bildirildi. Özellikle oteller (misafir girişleri: yüzde +19,9; gecelemeler: yüzde +24,2) ve otel garnileri (misafir girişleri: yüzde +20,1; gecelemeler: yüzde +19.0) .

Geçen yılın aynı ayına göre önemli artışlar gösteriyor. Otelcilik sektörünün bir parçası olan hanlar (misafir girişleri: yüzde +5.6; gecelemeler: yüzde +6.2) ve misafirhaneler (misafir girişleri: yüzde -1.6; gecelemeler: yüzde +3.8) büyümeyi azaltıyor. biraz ama. Ayrıca çift haneli büyüme kaydeden rekreasyon, tatil ve eğitim evleri (misafir girişleri: yüzde +21,9; gecelemeler: yüzde +30,3) ve gençlik yurtları ve dağ kulübeleri (misafir girişleri: yüzde +18.3;

Bavyera'nın tüm idari bölgeleri ile turizm açısından önemli olan iki şehir olan Münih ve Nürnberg, geçen yıl aynı ayın seviyesinin üzerindeydi. Bu, hem misafir girişleri hem de gecelik konaklamalar için geçerlidir. Central Franconia, idari bölgeler arasında en büyük artışları kaydetti: Ağustos 2021'de buraya yüzde 27,8 daha fazla misafir geldi. Gecelik konaklamalar, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 27,0 arttı. Eyalet başkenti, yüzde 43 daha fazla misafir geldiğini ve yüzde 49.4 daha fazla gecelik konaklama bildirdi.

Aylık bir karşılaştırmada turizm büyümesi ne kadar olumlu olsa da, bir önceki yılın aynı döneminden 2021'e kadar tüm yıldaki değerleri eşleştirmek henüz mümkün değil.

Yüzde 24,7 daha az misafir gelişi ve yüzde 15,9 daha az geceleme. Ocak-Ağustos 2021 dönemi için raporlanmıştır. Tüm hükümet bölgeleri, çoğunlukla çift haneli negatif değişim oranlarıyla karşılaştırma dönemi değerlerinin altındadır ve aynı durum çoğu kuruluş türü için geçerlidir. Sadece önleyici ve rehabilitasyon tesisleri ve kamp alanları geçen yılın aynı döneminin sonuçlarını şimdiye kadar aştı.