Turizm Sektörü Sonbahardan Umutlu

Turizm sektörü Pandemi etkisinin aşılarla daha güvenli olacağını düşünüyor.  Bazı akdeniz ülkeleri, işletmelerini sonbaharda açık tutma kararı aldı. TUI, Antalya, Mallorca ve Girit'i özellikle popüler seyahat destinasyonları haline getiriyor. Almanya'nın tatil bölgeleri de sonbaharın daha iyi geçeceğini açıkladı.

Turizm Sektörü Sonbahardan Umutlu
Almanya nın en büyük seyahat şirketi TUI nin güncel rezervasyon rakamlarına bakarsanız pek çok tatilcinin Corona krizini çoktan geride bıraktığını düşünebilirsiniz

Bazı Akdeniz ülkeleri bu yıl sezonlarını uzatarak oteller ve tatil köylerini daha uzun süre açık bıraktı. Pandemi kuralları gevşetildikten sonra, yapılması gereken bazı şeylerin olacağını umuyorlar. Çantadaki iyimserlik Sektörün seyahat etmenin keyifli olacağı bir sonbahar umuyor

Birçok Alman vatandaşı sonbahar tatillerinde güneşe doğru uçmak istiyor. Tur operatörleri, paket turlara yüksek talep bildiriyor. Ancak pandemi nedeniyle birçok kişi Almanya'da alternatifler arıyor.

Almanya'nın en büyük seyahat şirketi TUI'nin güncel rezervasyon rakamlarına bakarsanız pek çok tatilcinin Corona krizini çoktan geride bıraktığını düşünebilirsiniz. Seyahat etme sevinci geri gelmiş gibi görünüyor: Birçoğu sonbaharda güneşli yerlere tatile gitmek istiyor. TUI'den Aage Dünhaupt, "Antalya, Mallorca ve Girit ilk 3'te" diyor. "Türkiye şu anda yüksek riskli bir bölge olarak sınıflandırılıyor - ancak Antalya hala sonbahar tatilleri için en popüler seyahat noktası."

Yurt dışına çıkma cesareti yeniden arttı. Dünhaupt, "İnsanlar virüsle nasıl başa çıkacaklarını biliyor ve önemli seyahat noktaları artık riskli bölgeler değil. Aşılamadaki ilerleme yeni özgürlükler veriyor ve bunlar hemen kullanılıyor" diyor. Uçuş teklifi buna göre artırıldı.

Birçok ülke sezonu uzatıyorKerstin, "Akdeniz'deki birçok ülke - Yunanistan, İtalya ve Türkiye dahil - bu yıl sezonu uzatıyor, böylece oradaki oteller ve tatil kompleksleri normalden daha uzun süre misafir alıyor ve bu nedenle Ekim ve Kasım sonunda hala olası destinasyonlar." Alman seyahat derneğinden Heinen.Yapacak çok şey var. Kendi ülkesindeki ve komşu ülkelerdeki destinasyonlara yönelik sürekli bir eğilime rağmen, sabit ücretli uçuşlar, sonbaharda seyahat acentelerinde ve seyahat portallarında en popüler seyahat ürünü olmaya devam edecek. Heinen, "Tur operatörlerinden uçuş, otel ve transfer içeren eksiksiz teklifler, rezervasyon cirosunun yaklaşık yüzde 70'ini oluşturuyor" dedi. "Yolculukları, hem denizde ve nehirlerde , ayrıca önümüzdeki haftalarda çok popüler olacak."Ancak Almanya'daki seyahat destinasyonları için hala güçlü bir talep var. Klasik Almanya destinasyonları ya Mecklenburg-Batı Pomeranya ve Schleswig-Holstein kıyılarında ya da güney Almanya'daki dağlardadır. Aksi takdirde, Hamburg, Berlin veya Münih'e şehir gezileri talep edilmektedir.

Şehirlerde hala daha az rezervasyonAlman Turizm Derneği'nden Norbert Kunz biraz coşkulu frene basıyor. "Birçok şehir, özellikle uluslararası misafirler ve iş seyahatinde olanlardan kaynaklanan salgınla ilgili düşüşlerle başa çıkmak zorunda kalmaya devam ediyor" diyor. 2020'ye göre yazdan bu yana bazı yerlerde misafir sayısı artmış olsa da şehir turizminin toparlanması için yine de uzun bir zamana ihtiyacı olacak. Sonbahar ve kış aylarındaki enfeksiyon durumu açısından durum istikrarsız ve büyük bir belirsizlik var. Birçok şirket hala yardıma bağımlı.Bu, Chiemgau Turizm Genel Müdürü Stephan Semmelmayr tarafından da doğrulandı. Kısa ve orta vadede, yine de birkaç iflas olacak, muhtemelen devlet yardımları nedeniyle biraz gecikecek. Semmelmayr, "Ancak her kriz bir fırsattır" diyor. Pandemi seyahat davranışını değiştirdi. Şimdi uyum sağlayanlar yararlanabilir: "Kısa bir süre içinde mümkün olduğunca çok şey yerine" daha bilinçli seyahat "veya" konaklama "gibi konular, bir çiftlik tatili gibi yerel halkın yaşamlarının gerçekliğine dalmak - tüm bunlar gelecekte büyük fayda sağlayacak."Ancak Chiemgau'da bile, tatilcilerin giderek daha fazla yurtdışına seyahat ettiğini hissedebilirsiniz. Rezervasyon baskısı artık o kadar aşırı değil. Ancak Chiemgau Turizm'in başkanı, gezginlerin pandemi nedeniyle Almanya'yı bir seyahat noktası olarak kalıcı olarak yeniden keşfettiğini varsayıyor.

Bölgelerdeki iyimserlikTourismus NRW'den Tonia Haag, "yumuşak bir iyimserlik tesisi" görüyor. "Tüm olumsuzluklara rağmen - Corona, kötü hava koşulları ve son olarak bazı bölgelerdeki sel felaketi - yaz aylarında belirgin bir yükseliş trendi oldu. Özellikle kamp alanları, tatil apartmanları ve çiftlikler çok iyi doluluk oranlarının keyfini çıkarmayı başardı. " Birkaç bölge de Corona öncesi döneme göre önemli ölçüde daha uzun konaklamalar kaydetti. Bu deneyimlerden, genel olarak korona öncesi bir seviye beklenmese bile, sonbahar hakkında temkinli bir iyimserlik var.Die Rheinland-Pfalz Tourismus GmbH hat das Reiseverhalten sogar erforschen lassen. "Wir wissen aus aktuellen Erhebungen, dass rund die Hälfte der reisewilligen Deutschen ihren Herbst- bzw. Winterurlaub in diesem Jahr innerhalb des eigenen Landes verbringen möchte", berichtet Geschäftsführer Stefan Zindler. "Erholungsreisen, Städtetrips, Wander- und Natururlaube zeichnen sich hierbei als besonders beliebte Reiseformen ab." In den rheinland-pfälzischen Regionen gebe es eine hohe Nachfrage nach Aktivitäten und Angeboten in der freien Natur, wie Wandern oder E-Bike fahren, aber auch Urlaubsangebote, die in Zusammenhang mit Genuss und Wein stünden, seien gerade im Herbst sehr beliebt.Temel olarak, insanlar yeni başlayan sonbahar mevsimi ve yaklaşan tatiller konusunda iyimser. Ancak bazı bölgeler sadece Corona ile mücadele etmiyor. Eifel'in bazı bölümlerine ek olarak, özellikle Ahr vadisi sel ve sonuçlarından çok etkilendi. Oradaki tüm konaklama ve yemek işletmelerinin yaklaşık yüzde 60'ı bu felaketin etkileriyle doğrudan mücadele ediyor. Zindler, "Ama burada da iyimserlik ve iyimserlik ruhu için bir yer var - bölgedeki işletmelerin, bağcıların ve bağcılık işçilerinin ezici çoğunluğu yeniden yapılanma için hazırlanıyor" dedi. Ve bu bölgelerde insanlar turistlere her zamankinden daha fazla bağımlı.