UNWTO Turizmin Geleceği Dünya Zirvesi Başlayacak

UNWTO, Barselona Kent ve İl Konseyi, Zona Franca Konsorsiyum (CZFB) desteğiyle, Gelişmiş Liderlik Vakfı, İspanyol Ticaret Odaları'nın INCYDE Vakfı. Turizmin Geleceği Dünya Zirvesi'nin ortak organizatörü, 26 ve 27 Ekimde, La Llotja de Mar'da hibrit bir formatta 70 ülkeden 80'den fazla konuşmacı katılacak.

UNWTO Turizmin Geleceği Dünya Zirvesi Başlayacak
Forum ayrıca ekonominin geleceğine katkıda bulunmak için turizm sektöründeki liderliği belirlemeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyor

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, zirvenin ortak organizatörleri olarak dahil olduklarını açıkladıktan sonra, bunun "turizm gelişimini yeniden düşünmek, faydalarının daha adil dağılımını sağlamak ve karbon nötr ve sosyal olarak daha dirençli bir geçişi ilerletmek için bir fırsat" olduğunu vurguladı. turizm ekonomisi."

İki gün boyunca uzmanlar, pandeminin neden olduğu krizden yaratıcı yollar keşfedecek. Ayrıca sürdürülebilirlik, kültürel kimlikler, erişilebilir turizm, şarap turizmi ve kişiselleştirilmiş seyahat deneyimleri ile ilgili konuları da ele alacaklar.

Etkinliğe, eski devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra UNWTO, Inter-Amerikan Kalkınma Bankası (IADB) dahil olmak üzere uluslararası kuruluşların, iş birliklerinin ve küresel bilgi ağlarının temsilcilerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından 20 Turizm Bakanı katılacak. , Uluslararası Gençlik Örgütü (IYO), Amerikan Devletleri Örgütü (OAS), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Avrupa Komisyonu (EC).

Turizmin Geleceği Dünya Zirvesi'nin amacı, COVID-19 sonrasında dünya çapında turizmin karşılaştığı zorluklara çözümler bulmak, bu krizi ortak ilerleme için bir fırsata dönüştürmek için işbirlikçi sistemler geliştirmek ve turizmin küresel ekonomik yeniden canlanmasına katkıda bulunmaktır. sektör.

Etkinlik, yeni, daha etik ve sürdürülebilir bir turizm modeli için bir çerçeve oluşturan uluslararası bir ölçüt olmayı hedefleyen Barselona Deklarasyonu'nun imzalanmasıyla sonuçlanacak .

Pandemi sonrası turizmin geleceği üzerine ilk forum

Gelişmiş Liderlik Vakfı başkan yardımcısı Jorge Brown, zirvenin turizmi "dünya çapındaki tüm ülkelerde ekonominin merkezi bir itici gücü" olarak görünür kılmayı hedeflediğini ve "özellikle krizden sonra tüm çağdaş zorluklara uyum sağlamak için önlemler alması gerektiğini" açıkladı. pandemi". Sadece turizmin geleceğini ele almaya adanmış ilk forum ve dünyanın her yerinden önde gelen karar vericileri bir araya getiriyoruz” dedi. Brown ayrıca, Zirve'ye Barselona'da ev sahipliği yapmayı seçtiklerini, çünkü "geleceğe bir fırsat olarak bakan ve aynı zamanda tarihini kucaklayan dinamik, çeşitli ve ilham verici bir şehir" olduğunu vurguladı.

INCYDE Vakfı başkanı José Luis Bonet için bu Zirve, "turizmin tüm gezegenin sürdürülebilir ve kapsayıcı bir şekilde gelişmesine nasıl katkıda bulunabileceğine dair küresel bir tartışmayı teşvik etme yeteneğimizin ve İspanya'nın Merkezi ülkemizde bulunan UNWTO". Bonet'e göre, "Bu zirve, dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biri olan Barselona'yı, turizmin iyileştirilmesi, modernizasyonu ve yeniden keşfedilmesi için bir yansıma, tartışma ve yeni tekliflerin üretildiği bir alana dönüştürmek anlamına geliyor. Barselona Deklarasyonu'nun imzalanması."

Forum ayrıca, ekonominin geleceğine katkıda bulunmak için turizm sektöründeki liderliği belirlemeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyor. Zirvenin bir parçası olarak, kongrenin iki günü boyunca ve ardından neredeyse 12 ay boyunca eğitilecek 300 lider için uluslararası bir çağrı yapılacak. Seçilen katılımcılar, öğrendikleri bilgileri çoğaltmak ve Barselona Deklarasyonu için yeni müttefikler aramak için çalışacaklar.