ITB Berlin'de 2G’li Erken Uçuş Bilet İndirimi

ITB patronu David “ITB 2022 gerçekleşiyor ve buna ihtiyaç var” diyor. Bu günlerde ITB başkanı için en önemli mesaj budur. Artık dünya turizm fuarının 2G kuralları altında gerçekleşebileceği açık. Mart ayındaki fuar için şimdiden 100'den fazla ülke kazandı ve erken kayıt fiyatlarıyla ticari ziyaretçilerin ilgisini çekti

ITB Berlin'de 2G’li Erken Uçuş Bilet İndirimi
Ruetz sanal pazaryeri ile platformun bu yılkiyle aynı olduğunu ancak önemli toplantı aracının değiş tokuş edileceğini söylüyor

Ruetz, Berlin'deki yüz yüze etkinliğe büyük ihtiyaç duyuyor. "Turizm profesyonelleri fikir alışverişinde bulunmak istiyor, ortaklarının krizi nasıl atlattığını bilmek istiyor ve yakınlaştırmayla değil, yine sitede yaşıyorlar." Seyahat endüstrisi nihayet tekrar iş ortaklarının karşısına oturmayı ve gözlerinin içine bakmayı dört gözle bekliyor. . Son olarak, Yunanistan'daki DRV konferansı yüz yüze görüşme arzusunu gösterdi.

Tarih 9-13 Mart olarak belirlendi. Artık ITB'nin bir 2G olayı olacağı da belli oldu. Berlin Senatosu geçen hafta karar verdi, sadece Corona aşısı olanların ve iyileşenlerin sergi alanlarına girmesine izin verildi. Şu anda AB kuralları geçerlidir. Bu, yalnızca Avrupa'da onaylanmış aşıları olan aşıların kabul edildiği anlamına gelir. Ancak ziyaret için en azından Çin aşısının tanınabileceğine dair işaretler var.

2G'nin katılımcılar üzerindeki etkileri belirsiz

Ruetz, "2G kuralının insanlar için ne yaptığını bekleyip görmemiz gerekiyor" diyor. 30 Kasım hakikat günü olacaktır. O zamana kadar, katılımcılar standlarını ücretsiz olarak iptal edebilirler. Ruetz kendinden emin. “Şu anda kayıt sayısı iyi görünüyor. Bizimle birlikte 110 ülke var. Mevcut tüm salonlar şu anda tamamen engellenmiştir. Bu iyi haber. "

Bununla birlikte, ITB 2022 önceki yıllara göre daha küçük olacaktır. Çünkü radyo kulesinin etrafındaki salonlara artık ihtiyaç kalmamıştır. Binalar yenileniyor ve yapım aşamasında. Alman Ulusal Turist Kurulu (DZT), Avusturya, İsviçre ve diğer ülkeler bu nedenle yeni Salon 27'ye taşınıyor.

Geriye dönük olarak yalnızca bir günlük çevrimiçi ITB

ITB Berlin karma bir ticaret fuarı olacak, ancak yüz yüze ve çevrimiçi etkinlikler aynı anda gerçekleşmeyecek. Radyo kulesinin altındaki toplantının sadece bir sonraki haftasında 17 Mart Salı günü ilk kez "Dijital ITB İş Günü" olacak. Bu, öncelikle çevrimiçi randevuları telafi etmek ve bire bir toplantılar yapmak için kullanılır. Bu yılki gibi canlı konferanslar planlanmamıştır.

Ruetz, sanal pazaryeri ile platformun bu yılkiyle aynı olduğunu, ancak önemli toplantı aracının değiş tokuş edileceğini söylüyor. “Yeni yazılım kendini açıklayıcı ve kullanımı çok daha kolay. Pencereden ve pencereden hızlıca atlayabilirsiniz. Burada öğrendik."

Online gün orada olmak istiyorsanız, tekrar kayıt olmanız gerekmektedir. Bu yılki ITB Berlin Now profilleri, veri koruma endişeleri nedeniyle silinmiştir. Dijital ITB İş Günü için kayıt, randevu da dahil olmak üzere önceden mümkün olacaktır. "Çevrimiçi toplantılar sadece bu gün yapılabilir."

50 Euro'ya erken dönem sezon bileti

Ayrıca giriş için erken kayıt fiyatları da yenidir. “İlk kez, erken rezervasyon yapanlar için indirimli bir ticari ziyaretçi biletimiz var. 15 Ocak'a kadar biletinizi alırsanız, artık günlük bilet için 42 yerine 35 avro ödüyorsunuz ”diye açıklıyor Ruetz. “Early Bird'de sezonluk bilet ücreti 60 Euro yerine 50 Euro.” Olası seyahat kısıtlamaları nedeniyle Berlin'e gelemezseniz, biletin ücreti geri ödenecektir.

ITB Kongresi de canlı olarak sitede izleyicilerle gerçekleşecek. Dört aşama planlanmıştır: pazarlama, destinasyonlar, seyahat teknolojisi ve bir tanesi değişen konular için. Çarşamba İş Seyahati Günü, Perşembe Fareler Günü ve Cuma Sağlık Günüdür. Ana odak, sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve sektördeki değişiklikler olacaktır.

ITB Kongresi sergi alanına geri döndü

Ruetz, “Seyahat endüstrisinin sadece yeniden başlamakla ilgili olmadığını, aynı zamanda gerçek bir değişim fikriyle ilgili olduğunu düşünüyorum” diyor. "Pandemiden sonra seyahat nasıl? Bu sadece sayılarla ilgili değil. Bence hiçbir zaman 2019 gibi olmayacak, farklı olacak.” Bu değişime eşlik etmek İTB'nin önemli bir görevi ve kongre bunu üstlenecek. ITB patronu, "Kongre oturumlarının yarısını canlı yayınlıyoruz" diyor, böylece siz de orada çevrimiçi olabilirsiniz. Ayrıca olaylar, ITB'den sonra arşivde çağrılabilir.

İTB Kongresi, önümüzdeki yıl sergi alanlarındaki orijinal yerine geri dönecek ve bodrum katındaki 7 kişilik salonlara taşınacak. Ruetz, "Bu, ITB Kongresi'ni sergi salonlarından daha da yakınlaştırıyor, bu da ziyaretçiler için önemli ölçüde daha kısa mesafeler anlamına geliyor" dedi. Sözde küpteki odalar, bir panel tartışmasını hızlıca izlemek için çok uzakta.

Planlanan saatte 10.000 ziyaretçi kabulü

2G yönetmeliği nedeniyle girişlerde uzun bekleme süreleri olmaması için fuar, erişim için yeni bir konsept geliştirdi. Fuarın ana girişi olan güney girişine gelen ziyaretçiler iki sıra halinde kontrol ediliyor. İlk 30 istasyonda çalışanlar önce aşı sertifikalarının QR kodlarını, ardından diğer 30 istasyonda giriş biletlerini kontrol ediyor. Bilet gişesinin kaldırılmasıyla fuar girişlerinde boşluk yaratıldı. ITB 2022 için yalnızca önceden satın alınan çevrimiçi biletler vardır.

“Bu iki aşamalı kabul konsepti işe yarıyor. Diğer ticaret fuarlarında yapılan testler bunu gösterdi ”diyor Ruetz. Saatte en az 10.000 kişinin fuar merkezine gelebileceğinden emin. Sabah saatlerindeki yoğunluğu eşitlemek için ziyaretçilerin fuar alanlarına geçmişe göre yarım saat daha erken, katılımcıların saat 08:30'dan itibaren, ticari ziyaretçilerin ise saat 9:30'dan itibaren girmesine izin veriliyor. ITB'de erişim için sabit bir zaman dilimi veya belirli bir giriş için spesifikasyon yoktur.