Sürdürülebilirliği Geliştiren Deneyimsel Beş Anahtar

Asya'da tüketici davranışını değiştiren, "sürdürülebilirliği" geliştiren ve talebi "deneyimsel tüketime" kaydıran beş anahtar kelime belirlendi. Dijital yaşam, sağlığı yeniden düşünmek, sürdürülebilir yaşam, Hayatı daha kolay hale getirmek, Deneyim Arayışı. Her bir meslek gurubu için ayrıcalıklı açıklamalar, tüm ülkelerde geçerliliğini korumaktadır.

Sürdürülebilirliği Geliştiren Deneyimsel Beş Anahtar
Hayatı daha kolay hale getirmek teması altında giderek daha fazla tüketicinin evde kalırken bir şeyler yapmayı tercih ettiğine dikkat çekti

Büyük bir pazar araştırma firması olan Euromonitor, Asya-Pasifik bölgesindeki ekonomik büyümeyi analiz eden "Asya Pasifik Tüketici Pazarının Mevcut ve Gelecekteki Yönlendiricileri" başlıklı son raporunu yayınladı. Bu rapor, Asya-Pasifik bölgesinde pandemi yakınlaştıktan sonra tüketici davranışlarındaki değişiklikleri etkilemesi beklenen, işletmelerin marka varlık değerlerini oluşturmalarına ve geleceğe güçlü bir direnç oluşturmalarına yardımcı olması beklenen beş temaya odaklanıyor. Alınacak stratejiyi düşünüyoruz. .

Beş temadan "dijital yaşam" ile ilgili olarak, Asyalı tüketiciler gelişmiş ve kapsamlı yüksek teknoloji platformları, süper uygulamalar ve daha akıllı bir yaşam için son kilometre teslimatı gibi çözümlere daha aşina hale geliyor. Müşteri yolculuğunda dijitalleşmenin her sektörde olmazsa olmaz olduğuna dikkat çekiyor.

İkinci tema "sağlığı yeniden düşünmek". Yeni koronavirüsün etkisiyle tüketiciler fiziksel ve zihinsel sağlıklarını iyileştirmek için işlevler talep ediyor ve tüketiciler "hem fiziksel hem de zihinsel sağlık ve sağlıklı yaşam" hakkında düşünmeye daha yatkın hale geliyor ve sağlıklı yaşam pazarındaki talebin artması bekleniyor. .

Üçüncü "sürdürülebilir yaşam"da, yeni koronavirüs, sürdürülebilirliği yalnızca çevresel bir sorun değil, daha kapsamlı bir düşünce biçimine dönüştürdü. Tüketiciler, işletmelerin ve markaların çalışanlarının sağlığını ve esenliğini korumasını ve toplumlarına ve küresel çevreye katkıda bulunmasını bekliyor.

"Hayatı daha kolay hale getirmek" teması altında, giderek daha fazla tüketicinin evde kalırken bir şeyler yapmayı tercih ettiğine dikkat çekti. Bunun da ötesinde, insanların hayatını kolaylaştıracak katma değerli hizmet ve ürünlerin tercih edilmeye devam etmesini bekliyorduk.

"Deneyim Arayışı" finalinde, korona felaketi nedeniyle dışarı çıkmaması istenen tüketiciler arasında talebin korona sonrası ürün tüketiminden deneyimsel tüketime kayması bekleniyor. Şirketlerin satın alma yapmak için tüketicilerle etkileşim kurmaları ve benzeri görülmemiş deneyimler sunmaları gerektiğine dikkat çekti.